💸   Kampotský pepř za 99 Kč|🔥  Grilování 2024|🚚  Zdarma do Zásilkovny od 1 500 Kč

🔥  Grilovací sezóna 2024

Jak použít jednotlivé druhy pepřů?

Kampotský pepř je výjimečný tím, že každá jeho barva chutná úplně jinak, proto se hodí na jiné typy pokrmů. Je tím pádem výborný na tzv. párování s jídly, kdy můžete kombinovat jeden, ale i dva druhy pepře. Nebojte se experimentovat - ve výsledku je hlavně na Vás, jaká kombinace Vám chutná nejvíce! Základní postupy párování jednotlivých pepřů najdete na našem blogu: https://www.kampotskypepr.cz/news.

Prodáváte i pepř mletý, nebo pouze celé kuličky?

Prodáváme pouze celé kuličky pepře. Pepř si namelte podle svého gusta. Pokud toužíte po ostré chuti, melte jemně, pokud chcete cítit opravdovou chuť každého z pepřů, zvolte hrubší mletí - výsledek je fantastický! Pepř máme celý z toho důvodu, že pouze tak zachováme 100% čerstvost, kvalitu a chuť stejně jako byste právě byli v Kambodži na jedné z naších plantáží.

Můžete mi doporučit nějaké recepty?

Kampotský pepř používají nejlepší Michelinští šéfkuchaři, ale i Vaše jídlo dokáže lehce vyzdvihnout na úplně jiný stupeň. Mnoho vyzkoušených receptů najdete zde: https://www.kampotskypepr.cz/recepty

Mohu mlýnky použít i na sůl nebo chili papričky?

Mlecí mechanismus dokáže rozdrtit i hrubozrnnou sůl. Papričky ani jiné koření v něm mlít nedoporučujeme, mlýnek by se ucpal. Stejné je to s našim lyofilizovaným pepřem (díky obsahu soli je mnohem měkčí a křehčí), který by se měl drtit v hmoždíři, nebo použít celé kuličky.

Je Kampotský pepř opravdu 100% bio?

Kampotský pepř je striktně přírodní produkt, který se v Kambodži historicky pěstuje pouze za použití přírodních hnojiv - netopýřího či kravího trusu. Přímo v Kambodži pak funguje transparentní nezávislá kontrola všech farmářů a jejich pepře prostřednictvím organizace ECOCERT - což je jedna z největších organizací pro ekologickou certifikaci na světě. Pracovník z ECOCERTU zde žije a pravidelně kontroluje všechny vzorky Kampotského pepře - zda neobsahují ani stopové prvky neorganických sloučenin, které by se mohly dostat do půdy skrze vodu atd. Některé velké farmy si zažádaly i o BIO certifikace, které Kampotský pepř většinou splňuje, my pro naše malé farmáře postupně zařizujeme i tyto certifikace, což nebylo běžnou praxí v Kambodži :)

Jaké je složení Vašich másel/čokolád? Jsou veganské? Obsahují laktózu?

Všechna naše ořechová másla .pepper..nuts jsou BEZ LAKTÓZY a také bez možných stopových prvků. Vše je laboratorně kontrolováno, takže jsou vhodné i pro osoby se silnou intolerancí💪🏼 Naše .pepper..chocolate hořká je také bez laktózy, ale může ve velmi výjimečných případech obsahovat stopové prvky mléka (to pokud byste byli extrémně citliví na laktózu). Bílá a mléčná laktózu obsahují 😊 Všechny tyto produkty jsou bio a za použití výhradně přírodních surovin a "opravdových" složek.

Děláte gravírování i na mlýnek?

Na mlýnky zatím negravírujeme. Gravírujeme pouze na víka dárkových krabiček.

Co si mám nechat na víko vygravírovat?

Záleží především na Vás. Můžete zvolit např. jméno nebo přezdívku obdarovaného, konkrétní datum, případně nějakou krátkou hlášku, citáty, věnování, apod. Obecně doporučujeme - čím stručnější, tím hezčí.

Jaktože je náš pepř nejlepší?

Kampotský pepř získal výjimečný certifikát PGI - Protected Geographical Indication - což deklaruje, že oblast v Kampotu v Kambodži je nejlepší na pěstování pepře celosvětově. Je to tedy stejné, jako u jiných chráněných produktů, jakými je například pravé Champagne.

Jak pepř roste?

Pokud Vás zajímá více o pěstování pepře, mrkněte se například na naši reportáž pro Objektiv zde: https://fb.watch/v/1bkDSJ_6a/- nebo si přečtěte náš článek tady: https://www.kampotskypepr.cz/news/jak-roste-pepr. Místní farmáři se starají o své pepřové plantáže tak, jako to činily po stovky let generace před nimi. Pěstují jej bez použití chemie, s pomocí čistě přírodních a udržitelných postupů, rostliny hnojí pouze přírodními hnojivy a pepř sklízí a dále zpracovávají výhradně ručně, aby byla zaručena dokonalost každého pepřového zrna v kvalitě, kterou bychom u nás označili za BIO.Jednotlivá pepřová zrna prochází rukama farmáře hned několikrát. Poprvé během samotné sklizně, kdy je u každého zrna zkoumána jeho zralost. V momentě, kdy je zrno připraveno ke sběru, putuje na sušení, které si berou na starosti kambodžské sluneční paprsky. Následně je každé zrno opět ručně kontrolováno a k jeho exportu dochází pouze v momentě, projde-li řadou přísných kritérií.
Díky tomu dosahují kampotská zrna naprosto výjimečné kvality, a ne nadarmo si ve světě vysloužila přezdívku „šampaňské mezi pepři“. Sluneční paprsky, půda bohatá na živiny a odpovědná péče farmářů jsou důvodem, proč je kvalita Kampotského pepře s klasickým pepřem nabízeným obchodními řetězci naprosto nesrovnatelná.

Vejdou se malé zkumavky do stojánku?

Stojánek je určený pouze na velké zkumavky (75g), malé by z něj vypadaly a hrozilo by, že se rozbijí. Na malé zkumavky stojánek zatím nemáme.

Je možné se někde na produkty fyzicky podívat?

Momentálně řešíme prostory na kamennou prodejnu. Do té doby nás můžete potkat na různých food festivalech, konkrétní místa budou včas zveřejněny na našem Facebooku nebo Instagramu. Zcela určitě nás ale navštivte od srpna v našem .pepper..cafe, které se nachází Na Křivce 16, Praha 10-Bohdalec, jehož součástí bude i showroom se všemi našimi produkty.

Za jak dlouho bude připravena moje objednávka k osobnímu odběru?

Objednávka je ve většině případů připravena ještě tentýž den, pokud objednáte až v odpoledních hodinách, bude nachystána až den následující. V případě, že zvolíte vyzvednutí na Praze 4, na prodejnu Boxxi odesíláme každé pondělí, středu a pátek.

Jak dlouho trvá doručení zboží?

Zboží expedujeme do druhého pracovního dne, gravírování do týdne. Doručení po ČR je obvykle následující pracovní den po expedici. Doba doručení je úměrná dle vytíženosti jednotlivých dopravních společností (např. v období svátků).

Jak čerstvý je Váš pepř?

Nejlépe jsme vše popsali v tomto článku: https://www.kampotskypepr.cz/news/jak-skladovani-ovlivni-chut-pepre. Námi dodávaný pepř je ručně balený pod přísnou kontrolou v České Republice nejpozději 1 měsíc před prodejem, což se odráží na jeho chuti. Z Kambodže vozíme pepř čerstvý ihned po sklizni, pečlivě zavakuovaný kilo po kile. Neznáme jinou firmu na světě, která by takto precizně přistupovala ke kontrole a uchování kvality Kampotského pepře.

Je možné, že lyofilizovaný pepř (zelený) má na sobě bílý povlak?

Bílou barvu, kterou můžete vidět na povrchu lyofilizovaného pepře, způsobuje solný roztok z pravého solného květu, použitý na zakonzervování čerstvého zeleného pepře při transportu z Kambodži do České Republiky tak, aby se zachovala jeho maximální čerstvost. Více o celosvětovém unikátu, kterým je námi vyvinutý lyofilizovaný Kampotský pepř najdete zde: https://www.kampotskypepr.cz/news/chut-a-vune-zeleneho-lyofilizovaneho-pepre.
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

Osobní vzkaz
Již při prvním nákupu jsem měl moc fajn pocit z osobního přístupu obchodu. Zboží bylo velmi kvalitní, kvalitně a vkusně zabaleno a osobní vzkaz od Janičky, která zboží balila vše vyladil k dokonalosti. Totéž u dalšího nákupu. Velmi doporučuji!

Miroslav

Neuvěřitelně rychle dodáno
Velmi rychlé jednání a dodání. Poděkování napsané na krabici bylo krásné. Opravdu osobní. Nemám co bych chtěla vytknout. Vše neuvěřitelně rychle dodáno. Člověk má pocit, že jim záleží na lidech. Děkuji

Dejna

Jiný pepř nepoužívám
Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!

Hana
Delivery methods
payments