💸   Kampotský pepř za 99 Kč|♨️  Naše nové produkty|🚚  Zdarma do Zásilkovny od 1 500 Kč

♨️  Naše nové produkty

GRIL. ZVĚŘINA. PEPŘ.

Matteo De Carli si pro Vás připravil spoustu tipů jak při grilování zvěřiny zazářit! Už jen vybrat si správnou zvěřinu a dodavatele je věc, kterou nesmíte podcenit.

Šéfkuchař pro toto téma

Matteo De Carli

Matteo je michelinský šéfkuchař italské restaurace Casa De Carli v Praze, která je od roku 2013 doporučovaným místem v průvodci Michelin Main Cities of Europe. V letech 2011 a 2012 byl šéfkuchařem slavné michelinské restaurace Cipriani v New Yorku, kde pravidelně vařil pro takové hvězdy jako Kim Kardashian, Bono Vox nebo Rihanna. Matteo je označen akademií Accademia Italiana della Cucina za jednoho ze dvou hlavních propagátorů a strážců kvalitní italské kuchyně v České republice. Jsme hrdí, že je zároveň naším ambasadorem značky.

Jelení hřbet na čerstvém salátu z chřestu
a jahod s tmavě červeným Kampotským pepřem

Vyzkoušet recept

Jak vybrat ingredience?

Vybrat si správnou zvěřinu je především otázka sezónnosti a dobrého dodavatele, protože nepředpokládáme, že byste běhali po lesích a s kulovnicí či lukem číhali za stromem ☺ Zvěřina je maso výhradně ulovené ve volné přírodě, nikoliv chované v „zajetí“ a je zde stejně jako u ostatního masa velmi důležité, jakému dodavateli věříte – dbejte na to, aby maso bylo z českých lesů, aby lov probíhal v souladu s přírodou a zdroje byly trvale udržitelné. Takovým partnerem je pro šéfkuchaře třeba značka Windsor, která se chová k volně pohybující se zvěři s touto odpovědností a úctou.

Pro náš recept si Matteo vybral oblíbený jelení hřbet, kterým je jedním z nejluxusnějších kousků masa. Šťavnaté maso s jemným aroma si nejlépe vychutnáte tak, že použijete jen minimum ingrediencí, díky čemuž si vykompenzujete sice dražší kus masa, zato ale natolik kvalitní, že nic více nepotřebujete. Nesnažte se potlačit čistou chuť masa, ale naopak ji podpořit. Vystačíte si s bylinkovým máslem, Kampotským pepřem a sklenkou dobrého vína.

Akční produkty s dárky k objednávkám ZDARMA

nákup nad
1500 Kč

🚚 Doprava zdarma
na pobočky Zásilkovny

nákup nad
2500 Kč

⚫️ Fermentovaný pepř +
🚚 Doprava zdarma
na pobočky Zásilkovny

nákup nad
3500 Kč

🟢 Čerstvý zelený pepř
v solném nálevu
+
⚫️ Fermentovaný pepř +
🚚 Doprava zdarma
na pobočky Zásilkovny

Vybavení pro přípravu

Bluetooth teploměr Meater

Náš jelení hřbet doporučujeme na medium rare. Meater považujeme za nepostradatelnou věc na grilovací sezonu. Najdete ho na našem eshopu, jako chytrou věcičku, která vám řekne, kdy je maso perfektně hotové na váš oblíbený stupeň propečení. Jak? Jednoduše bezdrátový Meater vložíte do jeleního hřbetu či jiného masa, spárujete jej s aplikací v telefonu a pak jen čekáte, až vám v telefonu ohlásí, že je maso hotové. Geniální a jednoduché!

Koupit MEATER

A co gril?

V závislosti na stylu grilování budete potřebovat buď litinový hrnec – a to na dlouhé vaření divočáka na guláš, či pokud máte gril kamado (Big Green Egg) můžete vyudit i větší kusy. Na jelení hřbet jsme použili otevřený Ofyr.

Párování zvěřiny a surovin

Zvěřina má velmi typickou chuť

Je tmavá, obsahuje minimum tuku a hrozí u ní rychlejší vysušení, proto je fajn ji občas podpořit dalším tukem, třeba ze slaniny. K tomu je fantastické doplnit ji čerstvým ovocem či kvalitním kořením, kterým je právě Kampotský pepř. Milovníci jeleního masa mohou zaexperimentovat a přidat třeba exotické mango nebo jahody. Strávníci, kteří preferují radši výraznější maso, mohou vyzkoušet např. prsa z divoké kachny, srnčí steak či srnčí plec. Ti, co neradi tráví čas v kuchyni, mohou vyzkoušet rychlý rump steak. Na své si určitě přijdou i milovníci vietnamské kuchyně, kde zvěřina má také své místo.

Kombinujte

Ochutnejte kombinaci čerstvého ovoce a lyofilizovaného Kampotského pepře nebo použijte černý Kampotský pepř v kombinaci s lesními plody a na maso samotné doporučujeme tmavě červený Kampotský pepř a případně trochu strouhaného lanýže- my máme rádi Lanýže od Markéty, která si je s láskou vozí z Itálie, kam pravidelně jezdí.

Tipy a triky

Využijte chytrou tabulku od Windsor, která se týká sezónnosti jednotlivých druhů zvěřiny!

Nezapomeňte si přikoupit kvalitní sůl

Ochutnejte naše delikatesy

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

Osobní vzkaz
Již při prvním nákupu jsem měl moc fajn pocit z osobního přístupu obchodu. Zboží bylo velmi kvalitní, kvalitně a vkusně zabaleno a osobní vzkaz od Janičky, která zboží balila vše vyladil k dokonalosti. Totéž u dalšího nákupu. Velmi doporučuji!

Miroslav

Neuvěřitelně rychle dodáno
Velmi rychlé jednání a dodání. Poděkování napsané na krabici bylo krásné. Opravdu osobní. Nemám co bych chtěla vytknout. Vše neuvěřitelně rychle dodáno. Člověk má pocit, že jim záleží na lidech. Děkuji

Dejna

Jiný pepř nepoužívám
Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!

Hana
Delivery methods
payments