🚚  Doprava ZDARMA do Zásilkovny už jen do dnešní půlnoci!

I letos jsme potvrdili, že v .pepper..fieldu umíme kreativně a inovativně řešit problémy udržitelného rozvoje nejenom v Česku, ale i ve světě! Ceny SDG se již pátým rokem konají pod záštitou Asociace společenské odpovědnosti, která oceňuje projekty naplňující globální cíle OSN. V pěti kategoriích se letos utkalo o první místo 238 projektů a z nich jsme právě my obdrželi 2. místo v kategorii Byznys. Máte radost? My obrovskou!

 Náš příběh začal v roce 2018 a již tehdy jsme měli nemalý cíl – podpořit až 400 farmářských rodin v regionu Kampot v Kambodži výkupem Kampotského pepře tím nejférovějším a nejvíce udržitelným způsobem. Hned záhy se ukázalo, že nejdůležitější je podpořit malé farmáře a zlepšit jejich konkurenceschopnost na trhu, který byl ovládán velkými zahraničními farmami. Od začátku od nich vykupujeme pepř za 100% fair trade cenu. Tím zajišťujeme ekonomickou soběstačnost a růst nejen jim, ale celé oblasti. Stejného roku se  do našeho projektu zapojila i Česká rozvojová agentura, která pomohla s financováním technologického rozvoje a s nákupem českých strojů pro tyto farmy. Ty tak získaly další výhodu na trhu. S Českou rozvojovou agenturou spolupracujeme dodnes. Nejsme totiž zdaleka u konce a v hlavě se nám rodí spousta dalších cílů a nápadů, jak v Kambodži změnit život k lepšímu.

Z 250 kg pepře na 10 tun pepře ročně

Toto číslo pro nás v roce 2021 znamená vykoupit od malých kambodžských farmářů 50 % produkce a reálně tak podpořit více než 200 rodin. Finance nyní používají na školné pro děti, základní zdravotní péči nebo záchranu produkce pepře. V roce 2022 si klademe za cíl vykupovat 100 % produkce, což je nějakých 20 až 30 tun a expandovat globálně. Jsou to velká čísla, ale ještě větší zodpovědnost za všechny ty konkrétní rodiny, které naším podnikáním zajišťujeme důstojný život. V roce 2020 jsme za toto podnikání dostali od Pana Sorasaka - kambodžského ministra obchodu - čestné uznání.

Ekonomicky soběstačná Kambodža

Uvědomujeme si, že jsme celosvětovým unikátem. Nejenom, že vykupujeme Kampotský pepř za fair a direct trade podmínek, ale jsme jedním z největších procesorů v regionu – pomáháme nyní více než 200 rodinám žít kvalitní život! Náš potenciál do budoucna je ale ještě větší. Chceme rozšířit svou pomoc mezi rodiny středních a větších farem a odkoupit 100 % produkce Kampotského pepře. Zlepšovat životní podmínky v Kambodži je naším dlouhodobým cílem. V roce 2018 byla většina z malých kambodžských farem na pokraji chudoby. Dokonce zvažovali i možnost nechat pole s Kampotským pepřem trvale zaniknout. Jsme rádi, že se tak díky spuštění našeho projektu nestalo. Společně se opravdu daří naplnit Cíle udržitelného rozvoje. A to i díky vám! Děkujeme!

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

"Objednávala jsem už dvakrát, vše bylo doručeno v pořádku, s milým osobním vzkazem uvnitř krabice. Objednané mlýnky ( české ručně vyráběné z masivního jasanu ) jsou nádherné, perfektně melou. Pepře nádherně voní a skvěle chutnají. Prostě to nemá chybu."

Cibébka

"Dobrý den. Již máme doma druhou zásilku a naši spokojenost nelze vyjádřit jedním slovem. Jsme velmi spokojeni. K ještě většímu potěšení z Vašich produktů přispěla i reportáž v Objektivu na ČT1. Pokud nám dovolí opět cestovat, už víme, kam chceme ... :-) Ať se Vám daří!"

Romana

"Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!"

Hana

UŽ VÁM NIC NEUTEČE

Chcete vědět, jak se pěstuje nejlepší pepř světa a zdarma získat naši brožuru Příběh pepře?
Rádi byste jako první věděli o akčních novinkách? Přihlaste u nás svoji emailovou adresu! A žádná kulička už vám neuteče.

Delivery methods
payments