🔥  Akce 1+1 na černý Kampotský pepř|🎁   DÁREK ZDARMA v hodnotě 899 Kč při nákupu nad 2500 Kč|⏱  Produkty bez gravírování odesíláme do druhého dne

Červený pepř je sladkou vlajkovou lodí Kambodže – pravé šampaňské mezi pepři a dokáže jej vypěstovat jen pár zemí na světě. Proč? Proces sběru je nesmírně náročný a klimatické podmínky k dozrání zrnka musí být perfektní – tuto kombinaci zajišťuje pouze oblast Kampot v Kambodži, která je pro svůj pravý červený pepř vyhlášená.

Červený Kampotský pepř se sbírá v plné fázi zralosti kuličky, což je většinou na konci sezony v dubnu/květnu, kdy kulička zraje na sluníčku několik měsíců, než zcela zčervená a je plná šťavnaté fruktózy. Na rozdíl od pepře černého se nesbírá po celých stoncích, ale farmáři pečlivě sledují, kdy některá z kuliček na stonku dozraje do své oranžovo-červené barvy a v ten moment ji utrhnou - tuto jednu jedinou kuličku.

Na jedné farmě tak denně můžete vyprodukovat třeba jen hrneček červeného pepře. Je tedy nesmírně vzácný.

Věděli jste, že jedině z pravého červeného pepře můžete získat pravý bílý pepř? Je to jeho jadérko, které se získává namočením červeného pepře do vody a sloupnutím slupky. Běžné bílé pepře v obchodech jsou nesprávně získávány oloupáním černého pepře, který je však nezralý a po oloupání zatuchá.

Díky svému dlouhému zrání je tento pepř vlhčí a šťavnatější než všechny ostatní (můžete jej jíst jen tak!) ale zároveň nejvíce náchylný na pěstování. Taky láká svou barvou drobné ptactvo, které nám jej rádo sezobává, každá uchráněná kulička je tedy velmi vzácná ? Červený pepř se po sběru nechá převařit horkou vodou, následně studenou a suší se ve stínu. Třešňově červené kuličky jsou neuvěřitelně sladké a ovocné, jako první cítíte lesní plody, jablka, růže, třešeň a šípek. Nejdříve nepálí, ale po jedné minutě se tento nejpálivější z pepřů rozvine a v ústech vám vykouzlí doslova pepřovou explozi. Říká se o něm, že je to nejvíce aromatický pepř světa.

Pozor na falešné pepře! Růžový pepř, běžně dostupný v kořenících směsích, je sice hezky barevný, ale roste na větvích pepřovce brazilského, takže je to jen chudý příbuzný pravého pepře. Stejně jako kajenský pepř, jehož označení vzniklo chybným překladem, jedná se totiž o rozemleté chilli papričky. Červený pepř, který jste tedy doposud znali, vlastně červeným pravým pepřem vůbec není a má zcela jiné chuťové vlastnosti.

Co si ale s červeným pepřem v kuchyni počít? Tento pepř je chuťovým opakem pepře černého. Nedávejte jej na maso – rozumí si jen s rybou či mořskými plody, naopak jako krále studené kuchyně si jej zamilujte v kombinaci s veganskými a vegetariánskými pokrmy, saláty, zeleninou, vajíčky, zeleninovými polévkami, rizotem, sladkými dezerty a koktejly. V české kuchyni je oblíbeným kořením pro vánoční pečení - ostatně české slovo perník je původně odvozeno od pepře, který byl dřív jeho nedílnou součástí!

Vyzkoušejte jeden z úžasných receptů od Míši z Yummy Paleo například na Mangoldovou polévku s červeným pepřem zde: https://www.kampotskypepr.cz/a/mangoldova-polevka-od-yummypaleo-s-cervenym-kampotskym-peprem nebo se inspirujte sladkým tvarohovým dortem s pepřem od Pavlínky Lubojatzky zde: https://www.kampotskypepr.cz/a/tvarohovy-dort-od-lubojatzky-couple-s-cervenym-kampotskym-peprem – za ten dáme ruku do ohně, protože jej sami pečeme každou chvíli! ?

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

Osobní vzkaz
Již při prvním nákupu jsem měl moc fajn pocit z osobního přístupu obchodu. Zboží bylo velmi kvalitní, kvalitně a vkusně zabaleno a osobní vzkaz od Janičky, která zboží balila vše vyladil k dokonalosti. Totéž u dalšího nákupu. Velmi doporučuji!

Miroslav

Neuvěřitelně rychle dodáno
Velmi rychlé jednání a dodání. Poděkování napsané na krabici bylo krásné. Opravdu osobní. Nemám co bych chtěla vytknout. Vše neuvěřitelně rychle dodáno. Člověk má pocit, že jim záleží na lidech. Děkuji

Dejna

Jiný pepř nepoužívám
Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!

Hana

UŽ VÁM NIC NEUTEČE

Chcete vědět, jak se pěstuje nejlepší pepř světa a získat naši brožuru Příběh pepře?
Rádi byste jako první věděli o akčních novinkách? Přihlaste u nás svoji emailovou adresu! A žádná kulička už vám neuteče.

Delivery methods
payments