Pamatujete, kdy jste se naposledy v někom strašně spletli? Tak přesně tohle se vám stane u našeho černého pepře. Pokud totiž čekáte, že bude nejspíš podobný pepři, který kupujete v supermarketu, doporučujeme vysypat si náš a jakýkoliv jiný pytlíček celého černého pepře na bílý talíř a na první dobrou si porovnat vizuálně kuličky.

Obrovská, tvrdá, plná, hustá, šťavnatá, temně černá kulička na jednom talíři.

Malá, scvrklá, zašedlá, lehoučká, prázdná a možná i rozbitá kulička na talíři druhém.

Už víte, který pepř je ten s velkým P?

Černý pepř je nejznámější podoba plodů rostliny Piper nigrum. Naši farmáři jej sbírají ručně na začátku sezony jako nezralé zelené kuličky.

Proces sběru tohoto pepře je ze všech tří základních Kampotských pepřů nejjednodušší – sbírá se totiž po celých stoncích, nikoliv pouze po kuličkách, jak je tomu u pepře červeného. Díky přirozené fermentaci a sušení na slunci se bobulky zbarví do černa a dostanou svou plnou chuť. Temně černé kuličky jsou nasáklé intenzivní vůní eukalyptu, tymiánu, máty a pro Kambodžu tak typického kafru s tóny sladkých hrušek. Po rozemletí navíc kuličky dostanou čerstvý nádech citrusů, proto jej milují Italové na jejich pastu.

Důkazem je, že je naším hrdým ambasadorem Matteo De Carli z Casa De Carli – Italský šéfkuchař, který je v ČR ten nejpovolanější!

Co mám s černým pepřem vykouzlit v kuchyni? Nebude to nuda?

Rozhodně nebude. Naopak komplexní plná pepřová chuť z něj činí bestseller, který můžete bez rozmyslu použít téměř na cokoliv, aniž byste nad párováním s jídlem museli zdlouhavě přemýšlet.

Smažte, grilujte, duste, nejlépe s masem! Černý Kampotský pepř má tyto tepelné úpravy rád a ještě více vynikne. Hodí se na steaky, červená masa, klasické omáčky, polévky, ale především na jakékoliv těstoviny. Bez našeho pepře už nedá ránu většina Italských restaurací! V české kuchyni je nejoblíbenější ze všech pepřů – vyzdvihne chuť klasické svíčkové, ale i silného guláše.

Mrkněte se pro inspiraci na ikonický recept s černým Kampotským pepřem od Mattea, který zařadil na své stránky i FORBES - https://www.kampotskypepr.cz/a/kureci-stehna-na-kampotskem-pepri-se-salatkem-s-jahodami-a-balzamikovym-octem.

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

"Naprosto úžasný pepř (hlavně červený). A skvělý přístup k zákazníkům. Tady platí, že jejich přání je, aby všichni byli spokojeni."

Petra

"Chuťově úžasný pepř, krásné balení a design a celkově skvělý projekt, který mne nadchnul!"

Kristýna

"Fair trade na nejvyšší úrovni. Chytrá, krásná a opravdická prezentace Kambodže s láskou a neuvěřitelnou péčí. Pepper Field rulezzzz!!!! Díky díky díky za vaši krásnou, voňavou a prospěšnou práci!"

Markéta

UŽ VÁM NIC NEUTEČE

Chcete vědět, jak se pěstuje nejlepší pepř světa a zdarma získat naši brožuru Příběh pepře?
Rádi byste jako první věděli o akčních novinkách? Přihlaste u nás svoji emailovou adresu! A žádná kulička už vám neuteče.

Delivery methods
payments