💸   Kampotský pepř za 99 Kč|🔥  Grilování 2024|🚚  Zdarma do Zásilkovny od 1 500 Kč

🔥  Grilovací sezóna 2024

Tento druh naší soli z Kampotu je doslova na vrcholku chuťové pyramidy. Její tvar totiž nádherné velké krystaly pyramidy připomíná. Vzácné gurmánské kousky solných vloček vyhrály letos ocenění GREAT TASTE nejen za svůj krásný vzhled, ale především za skvělou chuť, kterou porotci ohodnotili jako květinovou, svěží, příjemnou a křehce křupavou při rozkousnutí s dokonale vyváženým poměrem slanosti.

Stručně řečeno - je to perfektní partner a doplněk k našim pepřům z Kampotu, protože stejně jako kvalitní pepř, který má více chutnat nežli pálit, i kvalitní sůl má více chutnat nežli solit.

A co to vlastně salt flakes znamená? Jedná se o největší solné pyramidy neboli vločkovou sůl, sbíranou z hladiny mořských salin, ve kterých je sůl z mořské vody získávána s pomocí slunečních paprsků. Ty odpařují mořskou vodu a na jejím povrchu se sůl sráží do úhledných krystalů připomínajících sněhové vločky. I proto se tato sůl nazývá vločkovou solí.

Ta dosahuje maximální čistoty, má vyvážené složení a její získávání za sebou nezanechává žádnou uhlíkovou stopu, jelikož je kvůli křehkosti krystalů nutné vše dělat ručně. Produkce je i proto velice limitovaná a tato vločková sůl se běžně nevyužívá jako klasická kamenná sůl, kterou kupujeme v obchodech. Navíc ji opět sbírají tradiční rodiny farmářů z Kampotu, a to udržitelným a ekologickým způsobem.

Na co se používá? Největší krystaly ve tvaru vloček mají tvar pyramidy a jsou nejčastěji využívány pro finální dotažení uvařeného jídla při jeho platingu, tedy při servírování, kdy se talíř mění na malé umělecké dílo. Samotné krystaly se dají degustovat i samotné - jsou velmi lahodné a příjemné, proto se nemusíte bát ani větších kousků.

Nejenže pokrm s krystalky soli nahrazujícími pomyslnou třešničku na dortu skvěle vypadá, ale sůl díky své čistotě a jedinečnému chuťovému profilu také dokonale podtrhne jeho chuť. Krystalky jsou krásně ploché, takže se rychleji a rovnoměrněji rozpouští.

Vločková sůl se přitom hodí jak do slaných, tak i sladkých pokrmů. Není nic lepšího než čokoládová pěna či košíčky se slaným karamelem ozdobené jemnými slanými vločkami, které dávají jasně najevo, že to se svým kuchařským uměním myslíte skutečně vážně a o své hosty chcete náležitě pečovat.

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

Osobní vzkaz
Již při prvním nákupu jsem měl moc fajn pocit z osobního přístupu obchodu. Zboží bylo velmi kvalitní, kvalitně a vkusně zabaleno a osobní vzkaz od Janičky, která zboží balila vše vyladil k dokonalosti. Totéž u dalšího nákupu. Velmi doporučuji!

Miroslav

Neuvěřitelně rychle dodáno
Velmi rychlé jednání a dodání. Poděkování napsané na krabici bylo krásné. Opravdu osobní. Nemám co bych chtěla vytknout. Vše neuvěřitelně rychle dodáno. Člověk má pocit, že jim záleží na lidech. Děkuji

Dejna

Jiný pepř nepoužívám
Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!

Hana
Delivery methods
payments