🎄 Garance doručení do Vánoc. Všechny dárky včas pod stromečkem. 🎄

🔥  Akce 1+1 na černý Kampotský pepř|🎁    DÁREK ZDARMA v hodnotě 299 Kč při objednávce nad 2000 Kč|🚚  DOPRAVA ZDARMA na pobočky Zásilkovny

Udržitelnost je velkým tématem a vlastně naprostým jádrem toho, co děláme, ať už se vám dostane do rukou jakýkoliv námi nabízený produkt, můžete si být jisti, že se v něm nachází Kampotský pepř pěstovaný udržitelnou cestou. Ten je navíc vždy udržitelně zpracováván i dále. Co si pod tím v našem případě představit?

Každá pepřová kulička od .pepper..fieldu se koupala v paprscích kambodžského slunce, nasávala vláhu pralesů Kampotu a v momentě, kdy byla připravena ke sběru, ji do rukou vzal farmář, který ji vypěstoval totožným způsobem, jako generace farmářů před ním. Tedy bez jakýchkoliv chemických hnojiv či postřiků proti škůdcům - pěstovaný zcela udržitelným způsobem, po kterém není životní prostředí, ve kterém vyrůstá, žádným způsobem devastováno, půda není znehodnocená a voda kontaminovaná, nekácí se pralesy a do vzduchu neunikají žádné skleníkové plyny.

Na tento přirozený způsob pěstování pepře navazujeme i my, v Praze. Veškerá zrna se snažíme balit do obalů, které jsou pro přírodu snadno rozložitelné či recyklovatelné, tak jejich koloběh můžeme uzavřít do smyčky. Ideální je, když naše krásné obaly používáte znovu a znovu na jakékoliv domácí využití. Proto pracujeme převážně se sklem a dřevem. 

Některé naše produkty bohužel stále balíme do plastových sáčků, což je především z toho důvodu, že na trhu prozatím není příliš mnoho alternativ, které by splňovaly přísná hygienická kritéria i naše nároky na uchovávání pepře v maximální čerstvosti. Snažíme se ovšem z dostupných variant vybrat takovou, která zatěžuje životní prostředí co nejméně a je plně recyklovatelná a znovupoužitelná. Jako alternativu si u nás můžete zvolit i sáčky, které jsou plně kompostovatelné – pokud tedy znáte kouzlo kompostování, je toto naše nejvíc ekologická varianta. Zároveň tím, že kupujete kvalitní pepř, stačí vám vždy špetka a jídlo je dochucené k dokonalosti – čím menší množství, tím menší spotřeba obalového materiálu!

Poslední udržitelnou cestou, kterou tak milujeme, je především celá podstata našeho projektu, která je založena na fair trade, direct trade a pomoci. Naše nejmenší farmáře se snažíme stále učit, edukovat a pomoci jim se všemi procesy tak, aby mohli už natrvalo vždy prodat svůj Kampotský pepř za fér cenu, i kdybychom jim zrovna nepomáhali my.

To je naše cesta k udržitelnosti, kterou se snažíme předávat i našim zákazníkům.

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

Osobní vzkaz
Již při prvním nákupu jsem měl moc fajn pocit z osobního přístupu obchodu. Zboží bylo velmi kvalitní, kvalitně a vkusně zabaleno a osobní vzkaz od Janičky, která zboží balila vše vyladil k dokonalosti. Totéž u dalšího nákupu. Velmi doporučuji!

Miroslav

Neuvěřitelně rychle dodáno
Velmi rychlé jednání a dodání. Poděkování napsané na krabici bylo krásné. Opravdu osobní. Nemám co bych chtěla vytknout. Vše neuvěřitelně rychle dodáno. Člověk má pocit, že jim záleží na lidech. Děkuji

Dejna

Jiný pepř nepoužívám
Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!

Hana

UŽ VÁM NIC NEUTEČE

Chcete vědět, jak se pěstuje nejlepší pepř světa a získat naši brožuru Příběh pepře?
Rádi byste jako první věděli o akčních novinkách? Přihlaste u nás svoji emailovou adresu! A žádná kulička už vám neuteče.

Delivery methods
payments