🔥  Letní akce 1+1 na černý Kampotský pepř - platí jen do konce srpna!|🚚  Doprava ZDARMA s využitím Zásilkovny nad 500 Kč!|⏱  Produkty bez gravírování odesíláme do druhého dne

Udržitelnost je velkým tématem a vlastně naprostým jádrem toho, co děláme, ať už se vám dostane do rukou jakýkoliv námi nabízený produkt, můžete si být jisti, že se v něm nachází Kampotský pepř pěstovaný udržitelnou cestou. Ten je navíc vždy udržitelně zpracováván i dále. Co si pod tím v našem případě představit?

Každá pepřová kulička od .pepper..fieldu se koupala v paprscích kambodžského slunce, nasávala vláhu pralesů Kampotu a v momentě, kdy byla připravena ke sběru, ji do rukou vzal farmář, který ji vypěstoval totožným způsobem, jako generace farmářů před ním. Tedy bez jakýchkoliv chemických hnojiv či postřiků proti škůdcům - pěstovaný zcela udržitelným způsobem, po kterém není životní prostředí, ve kterém vyrůstá, žádným způsobem devastováno, půda není znehodnocená a voda kontaminovaná, nekácí se pralesy a do vzduchu neunikají žádné skleníkové plyny.

Na tento přirozený způsob pěstování pepře navazujeme i my, v Praze. Veškerá zrna se snažíme balit do obalů, které jsou pro přírodu snadno rozložitelné či recyklovatelné, tak jejich koloběh můžeme uzavřít do smyčky. Ideální je, když naše krásné obaly používáte znovu a znovu na jakékoliv domácí využití. Proto pracujeme převážně se sklem a dřevem. 

Některé naše produkty bohužel stále balíme do plastových sáčků, což je především z toho důvodu, že na trhu prozatím není příliš mnoho alternativ, které by splňovaly přísná hygienická kritéria i naše nároky na uchovávání pepře v maximální čerstvosti. Snažíme se ovšem z dostupných variant vybrat takovou, která zatěžuje životní prostředí co nejméně a je plně recyklovatelná a znovupoužitelná. Jako alternativu si u nás můžete zvolit i sáčky, které jsou plně kompostovatelné – pokud tedy znáte kouzlo kompostování, je toto naše nejvíc ekologická varianta. Zároveň tím, že kupujete kvalitní pepř, stačí vám vždy špetka a jídlo je dochucené k dokonalosti – čím menší množství, tím menší spotřeba obalového materiálu!

Poslední udržitelnou cestou, kterou tak milujeme, je především celá podstata našeho projektu, která je založena na fair trade, direct trade a pomoci. Naše nejmenší farmáře se snažíme stále učit, edukovat a pomoci jim se všemi procesy tak, aby mohli už natrvalo vždy prodat svůj Kampotský pepř za fér cenu, i kdybychom jim zrovna nepomáhali my.

To je naše cesta k udržitelnosti, kterou se snažíme předávat i našim zákazníkům.

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

"Objednávala jsem už dvakrát, vše bylo doručeno v pořádku, s milým osobním vzkazem uvnitř krabice. Objednané mlýnky ( české ručně vyráběné z masivního jasanu ) jsou nádherné, perfektně melou. Pepře nádherně voní a skvěle chutnají. Prostě to nemá chybu."

Cibébka

"Dobrý den. Již máme doma druhou zásilku a naši spokojenost nelze vyjádřit jedním slovem. Jsme velmi spokojeni. K ještě většímu potěšení z Vašich produktů přispěla i reportáž v Objektivu na ČT1. Pokud nám dovolí opět cestovat, už víme, kam chceme ... :-) Ať se Vám daří!"

Romana

"Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!"

Hana

UŽ VÁM NIC NEUTEČE

Chcete vědět, jak se pěstuje nejlepší pepř světa a zdarma získat naši brožuru Příběh pepře?
Rádi byste jako první věděli o akčních novinkách? Přihlaste u nás svoji emailovou adresu! A žádná kulička už vám neuteče.

Delivery methods
payments