🔥  Akce 1+1 na černý Kampotský pepř|🚚  Doprava ZDARMA s využitím Zásilkovny nad 500 Kč!|⏱  Produkty bez gravírování odesíláme do druhého dne

V jednom z našich nedávných příspěvků jsme vám odkryli záhadný pepřový olej z Kampotského pepře a podívali jsme se, jaké zdravotní účinky má. O tomto oleji to bude i nyní, podíváme se však na něj z pohledu výroby.

Olej z černého pepře může být získáván buď přímo z rozdrcených pepřových zrn, případně jej lze vytěžit z pepřových lián, na kterých pepřová zrna rostou. V obou případech je klíčem k získávání esenciálního oleje destilační proces.

Konkrétně se jedná o destilaci vodní parou, která je pod vysokým tlakem filtrována přes organický materiál, v tomto případě tedy části rostlin pepřové révy či přímo pepřová zrna. Olej je následně izolován od vody a stáčen.

Výtěžek se pohybuje mezi 1 až 4 % z celkovému objemu biomasy. Což je také důvod, proč se jedná o poměrně drahý produkt. Dobrou zprávou je, že díky vysoké koncentraci látek obsažených v pepři stačí pro většinu použití jen několik málo kapek.

Pro někoho však může být tento olej až příliš silný. V takovém případě jej lze kombinovat s jinými oleji. Velmi dobře si rozumí s citrusovými oleji a s oleji z okvětních lístků. Vhodný je například pomeranč, grapefruit, citrón či bergamot nebo levandule. Díky své štiplavosti jej ovšem můžete vyzkoušet zkombinovat s esenciálními oleji z eukalyptu či čajovníku.

Vyzkoušejte si vytvořit směs z 20 ml slunečnicového či měsíčkového oleje, 10 ml třezalkového oleje, 1 kapky esenciálního oleje z černého pepře a několika kapek zázvorového a citrónového esenciálního oleje. Získáte tím dokonale voňavou bombu, kterou můžete používat při svalové ztuhlosti i celé řadě dalších obtíží, o kterých si můžete přečíst v našich článcích.

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

"Objednávala jsem už dvakrát, vše bylo doručeno v pořádku, s milým osobním vzkazem uvnitř krabice. Objednané mlýnky ( české ručně vyráběné z masivního jasanu ) jsou nádherné, perfektně melou. Pepře nádherně voní a skvěle chutnají. Prostě to nemá chybu."

Cibébka

"Dobrý den. Již máme doma druhou zásilku a naši spokojenost nelze vyjádřit jedním slovem. Jsme velmi spokojeni. K ještě většímu potěšení z Vašich produktů přispěla i reportáž v Objektivu na ČT1. Pokud nám dovolí opět cestovat, už víme, kam chceme ... :-) Ať se Vám daří!"

Romana

"Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!"

Hana

UŽ VÁM NIC NEUTEČE

Chcete vědět, jak se pěstuje nejlepší pepř světa a zdarma získat naši brožuru Příběh pepře?
Rádi byste jako první věděli o akčních novinkách? Přihlaste u nás svoji emailovou adresu! A žádná kulička už vám neuteče.

Delivery methods
payments