💸   Kampotský pepř za 99 Kč|🔥  Grilování 2024|🚚  Zdarma do Zásilkovny od 1 500 Kč

🔥  Grilovací sezóna 2024

V jednom z našich nedávných příspěvků jsme vám odkryli záhadný pepřový olej z Kampotského pepře a podívali jsme se, jaké zdravotní účinky má. O tomto oleji to bude i nyní, podíváme se však na něj z pohledu výroby.

Získávání esence pomocí destilace

Olej z černého pepře může být získáván buď přímo z rozdrcených pepřových zrn, případně jej lze vytěžit z pepřových lián, na kterých pepřová zrna rostou. V obou případech je klíčem k získávání esenciálního oleje destilační proces.

Konkrétně se jedná o destilaci vodní parou, která je pod vysokým tlakem filtrována přes organický materiál, v tomto případě tedy části rostlin pepřové révy či přímo pepřová zrna. Olej je následně izolován od vody a stáčen.

Výtěžek se pohybuje mezi 1 až 4 % z celkovému objemu biomasy. Což je také důvod, proč se jedná o poměrně drahý produkt. Dobrou zprávou je, že díky vysoké koncentraci látek obsažených v pepři stačí pro většinu použití jen několik málo kapek.

Koncentrovanou sílu snadno zjemníte

Pro někoho však může být tento olej až příliš silný. V takovém případě jej lze kombinovat s jinými oleji. Velmi dobře si rozumí s citrusovými oleji a s oleji z okvětních lístků. Vhodný je například pomeranč, grapefruit, citrón či bergamot nebo levandule. Díky své štiplavosti jej ovšem můžete vyzkoušet zkombinovat s esenciálními oleji z eukalyptu či čajovníku.

Vyzkoušejte si vytvořit směs z 20 ml slunečnicového či měsíčkového oleje, 10 ml třezalkového oleje, 1 kapky esenciálního oleje z černého pepře a několika kapek zázvorového a citrónového esenciálního oleje. Získáte tím dokonale voňavou bombu, kterou můžete používat při svalové ztuhlosti i celé řadě dalších obtíží, o kterých si můžete přečíst v našich článcích.

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

Osobní vzkaz
Již při prvním nákupu jsem měl moc fajn pocit z osobního přístupu obchodu. Zboží bylo velmi kvalitní, kvalitně a vkusně zabaleno a osobní vzkaz od Janičky, která zboží balila vše vyladil k dokonalosti. Totéž u dalšího nákupu. Velmi doporučuji!

Miroslav

Neuvěřitelně rychle dodáno
Velmi rychlé jednání a dodání. Poděkování napsané na krabici bylo krásné. Opravdu osobní. Nemám co bych chtěla vytknout. Vše neuvěřitelně rychle dodáno. Člověk má pocit, že jim záleží na lidech. Děkuji

Dejna

Jiný pepř nepoužívám
Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!

Hana
Delivery methods
payments