🔥  Akce 1+1 na černý Kampotský pepř|🚚  Doprava ZDARMA s využitím Zásilkovny nad 500 Kč!|⏱  Produkty bez gravírování odesíláme do druhého dne

Leden až květen znamená pro farmáře nejnáročnější část roku. Přichází totiž čas sklizně a ostražité pozorování stonků, na kterých se pohupují trsy pepřových bobulí. V momentě, kdy tyto stonky začnou žloutnout, dává pepřová liána jasně najevo, že přišel ten správný čas na sběr.

Sklizeň v tomto období probíhá stále dokola a je na farmářích, zda sklízí celé trsy ještě zeleného nezralého pepře, nebo selektují jednotlivé bobule už dozrálého. Zároveň také mohou čekat na plnou zralost bobulí a trhat je až v momentě, kdy jsou plně červené, nebo sklízet z liány veškerý pepř a až následně tyto červené bobule selektovat od zelených.

Toto rozhodnutí ovlivňuje chuťový charakter bobulí a výslednou barvu, díky čemuž je v nabídce pepř černý, červený a bílý. Bílá zrna však na liánách neuvidíte. Ta jsou získávána namáčením červeného pepře do vroucí vody (přibližně na 5 minut) a poté do studené vody (maximálně n 48 hodin). Následně se odstraní slupka obnaží se krémově bílé jádro. Zpracování červeného a bílého pepře je tak nejnáročnější, nejdelší a proto jsou tyto dvě barvy naprostou pýchou Kambodže – málokterá země na světě dokáže totiž takto trpělivě kuličku po kuličce sbírat a dále zpracovat!

Následná práce se získanými zrny se řídí celou řadou zásad, které jsou naproti především hygienickým pravidlům. Čisté musí být jako kontejnery používané k uchovávaní pepře, tak i ruce farmářů. Samotná zrna lze sušit pouze na třech typech materiálů, kterými jsou nylon, klasické přírodní rohože a plátno. Během sušení nemají k zrnům přístup žádná domácí zvířata.

V momentě, kdy jsou zrna na slunci dostatečně vysušená, dochází k ručnímu třídění. Tou slouží k odstranění všech nečistoty, které byly z lián sesbírány spolu s pepřovými zrny, a také k selekci samotných zrn. Po své selekci jsou zrna skladována na dobře větraném místě, bez přístupu slunečních paprsků a tak, aby se k nim nemohli dostat žádní škůdci. 

Následně se mohou pepřová zrna těšit na své zabalení, o tom však zase někdy příště ☺

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

"Objednávala jsem už dvakrát, vše bylo doručeno v pořádku, s milým osobním vzkazem uvnitř krabice. Objednané mlýnky ( české ručně vyráběné z masivního jasanu ) jsou nádherné, perfektně melou. Pepře nádherně voní a skvěle chutnají. Prostě to nemá chybu."

Cibébka

"Dobrý den. Již máme doma druhou zásilku a naši spokojenost nelze vyjádřit jedním slovem. Jsme velmi spokojeni. K ještě většímu potěšení z Vašich produktů přispěla i reportáž v Objektivu na ČT1. Pokud nám dovolí opět cestovat, už víme, kam chceme ... :-) Ať se Vám daří!"

Romana

"Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!"

Hana

UŽ VÁM NIC NEUTEČE

Chcete vědět, jak se pěstuje nejlepší pepř světa a zdarma získat naši brožuru Příběh pepře?
Rádi byste jako první věděli o akčních novinkách? Přihlaste u nás svoji emailovou adresu! A žádná kulička už vám neuteče.

Delivery methods
payments