Matteo de Carli a další michelinští šéfkuchaři využívají ve své kuchyni zásadně pepř pěstovaný v Kampotu. Důvod? Jeho jedinečná chuť, která dokáže pozvednout každý michelinský pokrm na nejvyšší level. Nemusíte však být šéfkuchař ověnčený hvězdičkami, abyste pomocí pepře z Kampotu vykouzlili jídlo, které bude milovat každý, kdo jej ochutná.

Kampotský pepř není ani zdaleka podobný pepřům kupovaných v supermarketech. Jeho chuť je specifičtější a daleko intenzivnější, což je také důvod, proč mu dát v pokrmu doposud nevídaný prostor.

Aby chuť Kampotského pepře vynikla, není nutné používat gramy a gramy tohoto drahocenného koření. Stačí jej jen spárovat s těmi správnými surovinami. Dokonalým příkladem toho, že v jednoduchosti může být pepřová síla, je japonský recept úpravy lusků edamame. Ty díky pepři nabývají na neuvěřitelně lahodné chuti, ve které se projevují exotické chuťové tóny exportované z Kambodži.

Při používání pepře je vždy nutné myslet na to, že podobně jako sůl, chuť surovin zintenzivňuje. Zároveň s tím ji ale i mění. Dává ji totiž onu lehce zemitou a exotickou chuť, která je oním tajemstvím známých michelinských šéfkuchařů.

Může se to zdát zvláštní, ale pepřová chuť se nehodí jen do tradičních slaných pokrmů. Pepř dokáže efektivně podpořit také chuť dezertů či míchaných nápojů, stačí jen trochu experimentovat. Věřte však, že nadrcená pepřová zrna kombinovaná s jahodami okamžitě vzbudí pozornost všech vašich hostů a posadí je do křesla.

Nebojte se využívat také dekorativní schopnosti pepře. Kuřecí maso připravené v tvrdé pepřové krustě či pepřové kuličky ležérně se povalující v čerstvé pepřové omáčce jsou záležitostí, která bude lahodit nejen chuťovým pohárkům, ale také oku strávníka.

Zkrátka a dobře, nebojte se pepře, seznamujte se s ním, hrajte si s ním, objevujte s ním zcela neznámé kulinářské možnosti a překvapujte jím ty, pro které vaříte nejradši.

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

"Naprosto úžasný pepř (hlavně červený). A skvělý přístup k zákazníkům. Tady platí, že jejich přání je, aby všichni byli spokojeni."

Petra

"Chuťově úžasný pepř, krásné balení a design a celkově skvělý projekt, který mne nadchnul!"

Kristýna

"Fair trade na nejvyšší úrovni. Chytrá, krásná a opravdická prezentace Kambodže s láskou a neuvěřitelnou péčí. Pepper Field rulezzzz!!!! Díky díky díky za vaši krásnou, voňavou a prospěšnou práci!"

Markéta

UŽ VÁM NIC NEUTEČE

Chcete vědět, jak se pěstuje nejlepší pepř světa a zdarma získat naši brožuru Příběh pepře?
Rádi byste jako první věděli o akčních novinkách? Přihlaste u nás svoji emailovou adresu! A žádná kulička už vám neuteče.

Delivery methods
payments