🔥  Akce 1+1 na černý Kampotský pepř|🧊    Ochutnejte PEPPER YOUR SAISON! |🚚  Zboží odesíláme do 48 hodin

Že se pepř v kambodžské oblasti Kampot pěstoval před stovkami let dokládají dokumenty již ze 13. století, a to od čínského objevitele Tchéou Ta Kouana. Svou skutečně zlatou éru si však Kampotský pepř prožil mezi 19. a 20. stoletím, kdy se jednalo o jedno z nejvyhledávanějších koření, které bylo velice oblíbené například francouzskými kuchaři.

My v .pepper..fieldu na tuto dávnou tradici navazujeme a celé Evropě opět odhalujeme tajemství černého zlata z Kampotu, které bylo v druhé polovině minulého století málem ztraceno. K pěstování pepře v Kampotu se totiž váže hned několik specifik, které jinde ve světě nenajdete.

Tím prvním je místní klima, které je ovlivněno blízkosti oceánu, což ovlivňuje četnost srážek i teploty v oblasti. Zároveň je díky svému svažitému terénu místní půda dobře odvodnitelná, což pepřové liány vyžadují.

K odvodňování slouží příkopy vykopané kolem plantáží, což je kampotské specifikum, stejně jako pěstování lián na navršených valech. Druhým specifikem je pravidelný přísun nové půdy a také organických hnojiv, díky kterém jsou liány, potažmo samotná pepřová zrna, neustále vyživována a nabírají na své intenzivní a lahodné chuti.

Abyste měli vždy jistotu, že se vám do rukou dostane pepř, který skutečně pochází z oblasti Kampot a který je opravdu pěstován metodami, které se v oblasti dědí z generace na generaci po stovky let, hledejte na obalech jasné značení certifikace pepře a jeho geografickou indikaci. Jedná se o jasně čitelné plakety na obalech, díky kterým víte, že obsah uvnitř balení je skutečně ono pravé černé zlato z Kampotu.

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

Osobní vzkaz
Již při prvním nákupu jsem měl moc fajn pocit z osobního přístupu obchodu. Zboží bylo velmi kvalitní, kvalitně a vkusně zabaleno a osobní vzkaz od Janičky, která zboží balila vše vyladil k dokonalosti. Totéž u dalšího nákupu. Velmi doporučuji!

Miroslav

Neuvěřitelně rychle dodáno
Velmi rychlé jednání a dodání. Poděkování napsané na krabici bylo krásné. Opravdu osobní. Nemám co bych chtěla vytknout. Vše neuvěřitelně rychle dodáno. Člověk má pocit, že jim záleží na lidech. Děkuji

Dejna

Jiný pepř nepoužívám
Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!

Hana

UŽ VÁM NIC NEUTEČE

Chcete vědět, jak se pěstuje nejlepší pepř světa a získat naši brožuru Příběh pepře?
Rádi byste jako první věděli o akčních novinkách? Přihlaste u nás svoji emailovou adresu! A žádná kulička už vám neuteče.

Delivery methods
payments