🔥  Akce 1+1 na černý Kampotský pepř|🚚  Doprava ZDARMA s využitím Zásilkovny nad 500 Kč!|⏱  Produkty bez gravírování odesíláme do druhého dne

Že se pepř v kambodžské oblasti Kampot pěstoval před stovkami let dokládají dokumenty již ze 13. století, a to od čínského objevitele Tchéou Ta Kouana. Svou skutečně zlatou éru si však Kampotský pepř prožil mezi 19. a 20. stoletím, kdy se jednalo o jedno z nejvyhledávanějších koření, které bylo velice oblíbené například francouzskými kuchaři.

My v .pepper..fieldu na tuto dávnou tradici navazujeme a celé Evropě opět odhalujeme tajemství černého zlata z Kampotu, které bylo v druhé polovině minulého století málem ztraceno. K pěstování pepře v Kampotu se totiž váže hned několik specifik, které jinde ve světě nenajdete.

Tím prvním je místní klima, které je ovlivněno blízkosti oceánu, což ovlivňuje četnost srážek i teploty v oblasti. Zároveň je díky svému svažitému terénu místní půda dobře odvodnitelná, což pepřové liány vyžadují.

K odvodňování slouží příkopy vykopané kolem plantáží, což je kampotské specifikum, stejně jako pěstování lián na navršených valech. Druhým specifikem je pravidelný přísun nové půdy a také organických hnojiv, díky kterém jsou liány, potažmo samotná pepřová zrna, neustále vyživována a nabírají na své intenzivní a lahodné chuti.

Abyste měli vždy jistotu, že se vám do rukou dostane pepř, který skutečně pochází z oblasti Kampot a který je opravdu pěstován metodami, které se v oblasti dědí z generace na generaci po stovky let, hledejte na obalech jasné značení certifikace pepře a jeho geografickou indikaci. Jedná se o jasně čitelné plakety na obalech, díky kterým víte, že obsah uvnitř balení je skutečně ono pravé černé zlato z Kampotu.

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

"Objednávala jsem už dvakrát, vše bylo doručeno v pořádku, s milým osobním vzkazem uvnitř krabice. Objednané mlýnky ( české ručně vyráběné z masivního jasanu ) jsou nádherné, perfektně melou. Pepře nádherně voní a skvěle chutnají. Prostě to nemá chybu."

Cibébka

"Dobrý den. Již máme doma druhou zásilku a naši spokojenost nelze vyjádřit jedním slovem. Jsme velmi spokojeni. K ještě většímu potěšení z Vašich produktů přispěla i reportáž v Objektivu na ČT1. Pokud nám dovolí opět cestovat, už víme, kam chceme ... :-) Ať se Vám daří!"

Romana

"Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!"

Hana

UŽ VÁM NIC NEUTEČE

Chcete vědět, jak se pěstuje nejlepší pepř světa a zdarma získat naši brožuru Příběh pepře?
Rádi byste jako první věděli o akčních novinkách? Přihlaste u nás svoji emailovou adresu! A žádná kulička už vám neuteče.

Delivery methods
payments