V našem druhém dílu putování za pepři, které ve své podstatě pepřem vůbec nejsou, se opět podíváme do rozličných koutů naší planety, v nichž rostou rostliny pro svou charakteristickou chuť a vůni pojmenované po pepřovém koření. K jejich pojmenování často docházelo na základě zmatených překladů, díky kterým má dnes paprika (pepper) v anglickém jazyce stejné označení jako pepř (pepper), či podobnosti s klasickým pepřem.

To je případ i tzv. cayennského pepře, pojmenovaném po přístavním městě Cayene ve francouzské Guyaně. Tento „pepř“ je ve skutečnosti štiplavou, na jemno nadrcenou paprikou, která hraje významnou roli například v mexické kuchyní. Té dodává na oné pekelné pálivosti.

V našem prvním setkání s pepřem nepepřem jsme skončili v Africe. Na tomto kontinentu se lze setkat také s kořením nazývaným jako rajská zrna. Jedná se o plody zajímavé rostliny vyskytující se v bažinatých oblastech západoafrického pobřeží. Opět se jedná o plody se štiplavou chutí, díky které jsou zrnka ukrytá ve velkém lusku občas zaměňována za klasický pepř.

A v Africe ještě zůstaneme díky etiopskému pepři. Ten bývá označován i jako hořké dřevo, a jedná se o strom rostoucího v oblastech subsaharské Afriky. I ten plodí semena s výrazně palčivou chutí. Semena jsou v tomto případě využívána nejen coby dochucovadlo pokrmů, ale jsou také oblíbená pro své léčivé účinky.

I v momentě, kdy si do svého jídla přidáte trochu toho horského pepře, se o pepř vůbec nejedná. Jde o plody keře z oblasti v oblasti Austrálie a blízké Tasmánie. Chuť tohoto koření je zpočátku překvapivě nasládlá, ovšem velmi rychle se mění v peprnou.

Naše povídání zakončíme nad opojným nápojem kawa či awa, který se získává z kořenů rostliny známé jako pepřovník opojný. Jedná se o nápoj vyznačující se svými relaxačními a povzbuzujícími účinky, podobně jako káva.

Až si tedy příště budete kupovat pepř, který není označen jako černý, zelený, bílý či červený, rozhodně se nejedná o pravý pepř. Ten je totiž jen jeden, přičemž ten vůbec nejlepší se pěstuje v kambodžské oblasti Kampot. Pokud chcete poznat jeho originální příběh, můžete tak učinit prostřednictvím nás, .pepper..fieldu.

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

"Naprosto úžasný pepř (hlavně červený). A skvělý přístup k zákazníkům. Tady platí, že jejich přání je, aby všichni byli spokojeni."

Petra

"Chuťově úžasný pepř, krásné balení a design a celkově skvělý projekt, který mne nadchnul!"

Kristýna

"Fair trade na nejvyšší úrovni. Chytrá, krásná a opravdická prezentace Kambodže s láskou a neuvěřitelnou péčí. Pepper Field rulezzzz!!!! Díky díky díky za vaši krásnou, voňavou a prospěšnou práci!"

Markéta

UŽ VÁM NIC NEUTEČE

Chcete vědět, jak se pěstuje nejlepší pepř světa a zdarma získat naši brožuru Příběh pepře?
Rádi byste jako první věděli o akčních novinkách? Přihlaste u nás svoji emailovou adresu! A žádná kulička už vám neuteče.

Delivery methods
payments