🚚  Doprava ZDARMA do Zásilkovny už jen do dnešní půlnoci!

Na jedné straně pepř přezdívaný jako černé zlato, na druhé straně kurkuma, která je známá také jako zlaté koření. Byť by se mohlo zdát, že kromě svého původu nemají tato dvě koření příliš mnoho společného, na východě se jedná o mocnou kombinaci, která je využívána jak v kuchyni, tak také v léčitelství.

Mocný léčitel s problémem

Důvodů je hned několik. Stejně jako pepř, i kurkuma má významné léčivé účinky, za což vděčí látce zvané kurkumin, který v těle působí jako silný antioxidant, má protizánětlivé účinky a likviduje plísně. Známá je také pro své antibakteriální účinky, díky čemuž ji lze využívat jak vnitřně, tak i zevně, například přikládáním na různé rány.

Problémem kurkuminu je, že jej lidské tělo nedokáže do krevního oběhu vstřebat tak, jak by mohlo a jeho značnou část vylučuje. To už se ovšem dostáváme k jiné látce zvané piperin. Podle názvu nejspíše tušíte, že je obsažena v pepři. Piperin je jedním z důvodů, proč i pepř přináší našemu tělu řadu blahodárných účinků. Má však ještě jednu skvělou vlastnost.

Když piperin dostane kurkumin!

Piperin je totiž jakousi pomyslnou vstupenkou kurkuminu do našeho krevního řečiště. Podle některých studií je schopen umocnit vliv kurkuminu na naše tělo až o 2 tisíce procent. To znamená daleko silnější působení kurkuminu a daleko pozitivnější vliv na naši tělesnou schránku.

Na tom, čím je tato vzájemné symbióza obou látek dána, se prozatím odborníci nemohou shodnout. Zatímco jedni zastávají názor, že piperin usnadňuje průchodu piperinu skrze střevní stěnu přímo do krevního oběhu, druhý tábor se přiklání spíše k schopnosti piperinu zpomalovat odbourávání kurkuminu v játrech, díky čemuž jej právě v játrech více zůstává.

Ať už je pravda kdekoliv, nic to nemění na faktu, že konzumací pepře a kurkumy můžete napomáhat léčbě různých zánětlivých stavů ve vašem těle či jejich vzniku předcházet, preventivně pečovat o trávicí trakt a také léčit artritické stavy. Některé studie dokonce hovoří o prevenci vzniku i léčbě rakoviny. Nezapomínejte však na to, že je vždy primární se v případě jakýchkoliv neduhů nejdříve poradit se svým lékařem a nespoléhat se pouze na sílu přírodních látek.

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

"Objednávala jsem už dvakrát, vše bylo doručeno v pořádku, s milým osobním vzkazem uvnitř krabice. Objednané mlýnky ( české ručně vyráběné z masivního jasanu ) jsou nádherné, perfektně melou. Pepře nádherně voní a skvěle chutnají. Prostě to nemá chybu."

Cibébka

"Dobrý den. Již máme doma druhou zásilku a naši spokojenost nelze vyjádřit jedním slovem. Jsme velmi spokojeni. K ještě většímu potěšení z Vašich produktů přispěla i reportáž v Objektivu na ČT1. Pokud nám dovolí opět cestovat, už víme, kam chceme ... :-) Ať se Vám daří!"

Romana

"Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!"

Hana

UŽ VÁM NIC NEUTEČE

Chcete vědět, jak se pěstuje nejlepší pepř světa a zdarma získat naši brožuru Příběh pepře?
Rádi byste jako první věděli o akčních novinkách? Přihlaste u nás svoji emailovou adresu! A žádná kulička už vám neuteče.

Delivery methods
payments