💸   Kampotský pepř za 99 Kč|♨️  Naše nové produkty|🚚  Zdarma do Zásilkovny od 1 500 Kč

♨️  Naše nové produkty

Na jedné straně pepř přezdívaný jako černé zlato, na druhé straně kurkuma, která je známá také jako zlaté koření. Byť by se mohlo zdát, že kromě svého původu nemají tato dvě koření příliš mnoho společného, na východě se jedná o mocnou kombinaci, která je využívána jak v kuchyni, tak také v léčitelství.

Mocný léčitel s problémem

Důvodů je hned několik. Stejně jako pepř, i kurkuma má významné léčivé účinky, za což vděčí látce zvané kurkumin, který v těle působí jako silný antioxidant, má protizánětlivé účinky a likviduje plísně. Známá je také pro své antibakteriální účinky, díky čemuž ji lze využívat jak vnitřně, tak i zevně, například přikládáním na různé rány.

Problémem kurkuminu je, že jej lidské tělo nedokáže do krevního oběhu vstřebat tak, jak by mohlo a jeho značnou část vylučuje. To už se ovšem dostáváme k jiné látce zvané piperin. Podle názvu nejspíše tušíte, že je obsažena v pepři. Piperin je jedním z důvodů, proč i pepř přináší našemu tělu řadu blahodárných účinků. Má však ještě jednu skvělou vlastnost.

Když piperin dostane kurkumin!

Piperin je totiž jakousi pomyslnou vstupenkou kurkuminu do našeho krevního řečiště. Podle některých studií je schopen umocnit vliv kurkuminu na naše tělo až o 2 tisíce procent. To znamená daleko silnější působení kurkuminu a daleko pozitivnější vliv na naši tělesnou schránku.

Na tom, čím je tato vzájemné symbióza obou látek dána, se prozatím odborníci nemohou shodnout. Zatímco jedni zastávají názor, že piperin usnadňuje průchodu kurkuminu skrze střevní stěnu přímo do krevního oběhu, druhý tábor se přiklání spíše k schopnosti piperinu zpomalovat odbourávání kurkuminu v játrech, díky čemuž jej právě v játrech více zůstává.

Ať už je pravda kdekoliv, nic to nemění na faktu, že konzumací pepře a kurkumy můžete napomáhat léčbě různých zánětlivých stavů ve vašem těle či jejich vzniku předcházet, preventivně pečovat o trávicí trakt a také léčit artritické stavy. Některé studie dokonce hovoří o prevenci vzniku i léčbě rakoviny. Nezapomínejte však na to, že je vždy primární se v případě jakýchkoliv neduhů nejdříve poradit se svým lékařem a nespoléhat se pouze na sílu přírodních látek.

Náš tip: Pokud chcete vyzkoušet tyto dvě blahodárné přírodní suroviny pohromadě, doporučujeme náš zázvorový .pepper..shot - koncentrovanou dávku té nejčistší energie. ☺

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

Osobní vzkaz
Již při prvním nákupu jsem měl moc fajn pocit z osobního přístupu obchodu. Zboží bylo velmi kvalitní, kvalitně a vkusně zabaleno a osobní vzkaz od Janičky, která zboží balila vše vyladil k dokonalosti. Totéž u dalšího nákupu. Velmi doporučuji!

Miroslav

Neuvěřitelně rychle dodáno
Velmi rychlé jednání a dodání. Poděkování napsané na krabici bylo krásné. Opravdu osobní. Nemám co bych chtěla vytknout. Vše neuvěřitelně rychle dodáno. Člověk má pocit, že jim záleží na lidech. Děkuji

Dejna

Jiný pepř nepoužívám
Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!

Hana
Delivery methods
payments