💸   Kampotský pepř za 99 Kč|🔥  Grilování 2024|🚚  Zdarma do Zásilkovny od 1 500 Kč

🔥  Grilovací sezóna 2024

Opravdový a původní pepř je jen jeden. Jedná se o plody rostliny známé jako pepřovník černý, ze které je získáván černý, zelený, bílý a červený pepř. Trh však nabízí daleko širší paletu různorodých druhů koření, označovaných jako pepř, ovšem s klasickým pepřem nemají vůbec nic společného.

Chutná jako pepř, ale není to pepř

Známým příkladem může být sečuánský pepř, známý též jako fagara. Pod tímto názvem byste si měli představit sušené plody čínského druhu jasanu, které mají palčivou aromatickou chuť. Ta dokáže být až otupující, proto se sečuánský pepř dávkuje v malém množství, přičemž nejčastěji se s ním dochucuje drůbež. Blízkým příbuzným mu je sančo pepř, též japonský pepř, jenž je jedním z mála suchých koření vyskytujícím se v japonské kuchyni.

Hojně známým pepřem, který ve skutečnosti pepřem není, je pepřovec brazilský, též nazývaný jako růžový pepř (mylně označován jako červený). Jsou tak nazývány sušené růžové bobule stromu čeledi Anacardiaceae rostoucí v dlouhých hroznech. Růžová slupka bobulí je sladká, ovšem svíravá. Bobule se často přimíchávají do nejrůznějších pepřových směsí, čímž vzniká originální barevná mozaika.

Chuť nepravého pepře může být nepříjemně svíravá

Pippali, nebo-li také pepř dlouhý, jsou sušené plody rostliny z rodu pepřovníků, nikoliv však pepře černého. Jedná se o specifický druh koření vonícího podobně jako klasický pepř, ovšem zcela postrádá charakteristickou štiplavost a je spíše nasládlý a svíravý. U nás není příliš známý, v Indii však patří k hojně užívanému koření.

Stejně neznámým nám může být i pepř kubébový. Tak se označují plody lián rostoucích na Jávě, Borneu či Sumatře. Jeho zajímavostí je, že se téměř nepěstuje, a proto je získáván sběrem z divoce rostoucích rostlin. Plody, svou chutí připomínající nové koření, jsou o něco málo větší než klasický pepř.

Základní látkou tohoto koření je tzv. kubebin, jenž se vyskytuje i v africkém pepři. Ten je znám také pod názvy jako ashanti či západoafrický ocasatý pepř. V oblastech, kde roste, tedy v západní, střední a východní části kontinentu, je využíván jako náhražka klasického pepře, od nějž se liší bylinnou chutí, která navíc není ani zdaleka tak palčivá.

Chcete pokračovat ve čtení? Připravili jsme si pro vás další díl pepřového odhalení!

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

Osobní vzkaz
Již při prvním nákupu jsem měl moc fajn pocit z osobního přístupu obchodu. Zboží bylo velmi kvalitní, kvalitně a vkusně zabaleno a osobní vzkaz od Janičky, která zboží balila vše vyladil k dokonalosti. Totéž u dalšího nákupu. Velmi doporučuji!

Miroslav

Neuvěřitelně rychle dodáno
Velmi rychlé jednání a dodání. Poděkování napsané na krabici bylo krásné. Opravdu osobní. Nemám co bych chtěla vytknout. Vše neuvěřitelně rychle dodáno. Člověk má pocit, že jim záleží na lidech. Děkuji

Dejna

Jiný pepř nepoužívám
Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!

Hana
Delivery methods
payments