🚚  Doprava ZDARMA do Zásilkovny už jen do dnešní půlnoci!

Užívat si jídlo, které bude celé důkladně provoněné a dochucené pepřem, nebo připravit jídlo, při jehož konzumaci bude docházet k náhodným explozím pepřové chuti? Otázka, na kterou můžete odpovědět nastavením vašeho mlýnku. Čím jemněji totiž pepř do pokrmu namelete, tím více bude provázaný celým jeho obsahem. Naopak větší fragmenty budou jako malé balíčky plné chuťových překvapení, u kterých si nikdy nebudete jisti, kdy na ně při jídle narazíte. Pojďme se společně podívat na to, co jednotlivé velikosti namletého pepřového zrna v pokrmu způsobují.

Celý pepř

Použití celé pepřové kuličky dává největší smysl, chcete-li pokrmu dodat jemnou chuť a vůni pepře. Hodí se pro využití v polévkách, marinádách, omáčkách a také při pečení větších kusů masa. S celou kuličkou máte jistotu největší čerstvosti obsahu ukrytého pod povrchem její slupky.

Velké fragmenty

Pokud kuličku rozdrtíte na 5 až 6 větších kousků, získáte nádherný dekorativní prvek na vrchol vašich krémových polévek, těstovin či talíře s omáčkou. Zároveň připravíte rafinované překvapení, plné nečekané pepřové chuti, které dodá jídlu zcela novou zábavnou úroveň.

Hrubě namleto

Bohatá pepřová chuť, ve které vyniká nejen štiplavost pepře, ale především jeho další chuťové a voňavé tóny, to vám zajistí hrubě mletý pepř. Především u pepře z Kampotu si tak budete moci vychutnat jeho jedinečnou chuť, kterou nebude zbytečně přehlušovat palčivost. Toto mletí dopopručujeme!

Polohrubě namleto

Pokud někdy zajdete do restaurace a na ruku si nasypete obsah pepřenky na stole, ve většině případů se vám do dlaně vysype polohrubě namletý pepř. Jedná se o nejčastěji známý prostředek, jak pokrm lehce dochutit po finálním dokončení. Hodí se k jemnějším pokrmům, jako je kuřecí maso, omáčky či salátové dresingy na jogurtovém či majonézovém základu.

Jemně namletý pepř

Hladká, až prášková konzistence umožňuje ochutit pokrm, a to aniž by byl v jídle pepř téměř postřehnutelný. Nenechte se však touto nenápadností mýlit. Velmi jemným namletím pepře dáváte nejvíce vyniknout jeho štiplavému charakteru. Ideální volba všude tam, kde chcete trochu přiostřit a pepř skrýt, od nejrůznějších zálivek až po polévky. Chuťový akcent zde trochu zaniká a obecně toto mletí moc nedoporučujeme, protože příliš jemný prášek je lehce dušný.

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

"Objednávala jsem už dvakrát, vše bylo doručeno v pořádku, s milým osobním vzkazem uvnitř krabice. Objednané mlýnky ( české ručně vyráběné z masivního jasanu ) jsou nádherné, perfektně melou. Pepře nádherně voní a skvěle chutnají. Prostě to nemá chybu."

Cibébka

"Dobrý den. Již máme doma druhou zásilku a naši spokojenost nelze vyjádřit jedním slovem. Jsme velmi spokojeni. K ještě většímu potěšení z Vašich produktů přispěla i reportáž v Objektivu na ČT1. Pokud nám dovolí opět cestovat, už víme, kam chceme ... :-) Ať se Vám daří!"

Romana

"Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!"

Hana

UŽ VÁM NIC NEUTEČE

Chcete vědět, jak se pěstuje nejlepší pepř světa a zdarma získat naši brožuru Příběh pepře?
Rádi byste jako první věděli o akčních novinkách? Přihlaste u nás svoji emailovou adresu! A žádná kulička už vám neuteče.

Delivery methods
payments