💸   Kampotský pepř za 99 Kč|  Jedinečné skandinávské mlýnky|🚚  Zdarma do Zásilkovny od 1 500 Kč

  Jedinečné skandinávské mlýnky

Mýtická krása, schopnost svádět pohledem a nadpozemský hudební a taneční talent, to vše jsou charakteristiky magických apsar, ženských bytostí jihovýchodní Asie, které se staly jedním ze základních kamenů kambodžského kulturního dědictví. Jejich odkaz se nyní učí malé školačky v Kambodži a my měli příležitost jedno takové taneční vystoupení vidět!

Můžeme je přirovnat k evropským nymfám či vílám. Jedná se o nadpozemsky krásné ženské bytosti, které svým stylizovaným tancem s typicky vyvrácenými prsty na rukou dokázaly okouzlit každého muže. Výjevy tančících apsar se objevují na kamenných stěnách chrámů, a to především v nejznámějším z nich, v Angkor Wat. Zde by mělo být až na 3 tisíce vyobrazení těchto tanečnic, což dokládá, jak významného postavení se jim v prastarých dobách dostávalo.

Během největšího rozkvětu angkorského období měly tyto tanečnice za úkol v královském paláci provádět posvátné rituály, rituální tance a vítat významné hosty. Těm poskytovaly služby potěšující smysly i ducha a staly se pestrobarevnou součástí celého, již tak ohromujícího chrámového komplexu.

Sláva a význam apsar postupem času upadala, jejich umění však přežilo po dlouhá staletí a dodnes je v Kambodži pěstováno. Místní obyvatelé jsou na svou khmerskou minulost náležitě hrdí a drží některé z dávných tradic stále při životě. Proto je tanec nebeských nymf v zemi velmi populární a věnuje se mu celá řada mladých děvčat, která s jeho tréninkem začínají již v útlém dětství. 

Taneční kreace jsou totiž sledem složitých pohybů rukou doprovázených charakteristickou mimikou v obličeji. Oněch pohybů by mělo být až na dva tisíce, a pokud by je některá z tanečnic chtěla předvést najednou, postupně za sebou, trvalo by to přibližně dvě hodiny. Pohyby rukou jsou navíc doprovázeny dalšími stovkami pozic těla. Pohyby však nejsou jen tanečním uměním, ale každý pohyb v sobě má ukryté určitý význam a poselství. Stačí tedy jen nepatrná změna a sdělení tance se může lišit.

Celou nádheru tohoto umění podtrhuje bohaté zdobení šatů s květinovými motivy, doplněnými lesklými šperky a bohatými korunami. Svou vizáží dnešní apsary přesně kopírují vzhled svých starověkých předchůdkyň.

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

Osobní vzkaz
Již při prvním nákupu jsem měl moc fajn pocit z osobního přístupu obchodu. Zboží bylo velmi kvalitní, kvalitně a vkusně zabaleno a osobní vzkaz od Janičky, která zboží balila vše vyladil k dokonalosti. Totéž u dalšího nákupu. Velmi doporučuji!

Miroslav

Neuvěřitelně rychle dodáno
Velmi rychlé jednání a dodání. Poděkování napsané na krabici bylo krásné. Opravdu osobní. Nemám co bych chtěla vytknout. Vše neuvěřitelně rychle dodáno. Člověk má pocit, že jim záleží na lidech. Děkuji

Dejna

Jiný pepř nepoužívám
Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!

Hana
Delivery methods
payments