💸   Kampotský pepř za 99 Kč|♨️  Naše nové produkty|🚚  Zdarma do Zásilkovny od 1 500 Kč

♨️  Naše nové produkty

Někdy se nám zdá, že o pepři víme už úplně vše, pak ale objevíme další novinku, která nás posadí na židli. V nedávné době nám takto učaroval olej z černého pepře. Mohlo by se zdát, že se jedná o další olej vhodný k vaření. Nenechte se však mýlit, olej z černého pepřovníku je vzácný a všemocný lék, který do vašeho těla dostane to nejlepší z mocné síly pepře. A čím kvalitnější pepř, tím je pochopitelně jeho síla větší.

Všechny benefity kvalitního pepře koncentrované v jediné kapce

Byť je černý pepř jedním z nejznámějších koření, olej, který se z něj dá získávat, zase tak rozšířený není. Jak by se dalo očekávat, jeho vůně je ostrá po pepři a také hřejivá. Jeho konzumací podpoříte nervový a také trávicímu systém. Lze jej užívat vnitřně i zevně a tím organismu napomáhat zbavovat se celé řady neduhů.

Olej z černého pepře je schopen poskytnout úlevu od křečí a svalové únavy. Látky v něm obsažené svalstvo prokrvují a prohřívají, a to se tak lépe zbavuje bolestivého stavu. V tomto případě je samozřejmě ideální postižené místo olejem pravidelně natírat, pokud to bolest dovolí, tak i ideálně promasírovávat.

Na tělo i do žaludku

Vnějším užíváním pepřového oleje se také rychleji zbavíte artritidy a revmatismu. Opět tomu napomáhá zvýšení průtoku krve v postižených místech, na které je olej nanášen. Olej je také schopen z těla vyhánět toxiny, jako je kyselina močová, která je jedním ze spouštěčů bolesti kloubů. I proto mohou pepřový olej vyzkoušet také pacienti trpící dnou.

Pokud budete olej z černého pepře konzumovat, prospějete tím především vašemu trávicímu systému. Pepřový olej totiž napomáhá k sekreci kyseliny chlorovodíkové obsažené v žaludku. Jídlo se vám tak bude lépe trávit a předejdete trávicím obtížím. Jedná se také o daleko šetrnější alternativu ke koření, jako je chilli.

Olej si můžete dopřát i v momentě, kdy trpíte zánětem dutin či ucpaným nosem. Dokáže totiž rozpouštět hlen, a tak poskytuje tolik potřebnou okamžitou úlevu.

Alternativa pro kuřáky

Potřebujete přestat kouřit? Olej z černého pepře dokáže odstranit touhu po cigaretách. Také snižuje napětí a úzkost, takže dokáže pomoci v prvních nervózních dnech odvykání si od tohoto zlozvyku.

Můžete si jej vyrobit i doma?

Bohužel, pravý esenciální olej z černého pepře lze získat pouze pomocí destilace s vodní parou. Pokud tedy nedisponujete menší chemickou laboratoří, pravděpodobně se vám to nepodaří - rozhodně to ale není nic nemožného. Probíhá to tak, že se pepřové kuličky filtrují pod vysokým tlakem páry, dokud se esenciální oleje neoddělí od květové vody.

Na domácí přípravu je ale vhodné si do jiného kvalitního rostlinného oleje nadrtit či přidat pár kuliček černého Kampotského pepře. Uvidíte, co takový ochucený olej dokáže udělat za gurmánský požitek například v salátu!

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

Osobní vzkaz
Již při prvním nákupu jsem měl moc fajn pocit z osobního přístupu obchodu. Zboží bylo velmi kvalitní, kvalitně a vkusně zabaleno a osobní vzkaz od Janičky, která zboží balila vše vyladil k dokonalosti. Totéž u dalšího nákupu. Velmi doporučuji!

Miroslav

Neuvěřitelně rychle dodáno
Velmi rychlé jednání a dodání. Poděkování napsané na krabici bylo krásné. Opravdu osobní. Nemám co bych chtěla vytknout. Vše neuvěřitelně rychle dodáno. Člověk má pocit, že jim záleží na lidech. Děkuji

Dejna

Jiný pepř nepoužívám
Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!

Hana
Delivery methods
payments