💸   Kampotský pepř za 99 Kč|♨️  Naše nové produkty|🚚  Zdarma do Zásilkovny od 1 500 Kč

♨️  Naše nové produkty

Jaro pomalu, ale jistě klepe na dveře a spolu s ním také začíná období generálního úklidu, kterým projdou všechny místnosti od sklepa až po komín. Jaro je ovšem skvělou příležitostí také k tomu, udělat si pořádek i v ryze vlastním chrámu, kterým je naše tělo. A proč k tomu nevyužít právě sílu pepře?

Piperin zařídí mnohé

Pepř je jedním z nejrozšířenějších druhů koření, kdo by ovšem řekl, že v útrobách našeho těla může kouzlit daleko zajímavějším způsobem než na našem jazyku. Pepřová zrna za to vděčí hlavně své krabaté slupce, která obsahuje značné množství látky zvané piperin. Právě tato látka může za ostře štiplavou chuť pepře a charakteristické aroma.

Po konzumaci pepře je piperin uvolňován do těla, kde prokrvuje sliznice, ale především zde funguje jako silný antioxidant. Zmírňuje totiž působení volných radikálů a zabraňuje negativním dopadům oxidačního stresu. Ten působí na buňky v lidském organismu a urychluje jejich stárnutí, způsobuje nerovnováhu mezi volnými radikály a antioxidanty, která může v tom nejhorším scénaři vést až ke vzniku arteosklerózy, infarktu myokardu či mozkovým příhodám.

Jak pepřem doplnit potřebné vitamíny a stopové prvky? 

Konzumací piperinu obsaženého v pepři tak můžete své tělo pročistit a zbavit jej škodlivých látek. Zároveň však můžete také navýšit míru látek účinných, které začne vaše tělo lépe přijímat. Piperin výrazně navyšuje schopnost našeho těla absorbovat látky, jako je selen, vitamín B a C, koenzym Q10, betakaroten a další.

Zajímavostí je, že pepř byl po staletí využíván léčiteli spolu s kurkumou. Posiluje totiž účinky i v ní obsaženého kurkuminu, a to až o tisíce procent. Kurkumin se pyšní množstvím příznivých účinků na lidské zdraví, jedná se však především o velice silný antioxidant, který dokáže z vašeho těla vyhnat také bolest. Pokud si tedy při úklidu organismu naordinujete pepř, nezapomeňte přidat i trochu kurkumy. S tímto úkolem si hravě poradí například náš zázvorový .pepper..shot, který pravý Kampotský pepř a kořen kurkumy obsahuje!

Mějte na paměti, že se jedná o příznivé zdravotní benefity pepře, nikoli jeho zdravotní účinky. V případě reálných obtíží se zdravím, prosíme, vyhledejte svého lékaře.

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

Osobní vzkaz
Již při prvním nákupu jsem měl moc fajn pocit z osobního přístupu obchodu. Zboží bylo velmi kvalitní, kvalitně a vkusně zabaleno a osobní vzkaz od Janičky, která zboží balila vše vyladil k dokonalosti. Totéž u dalšího nákupu. Velmi doporučuji!

Miroslav

Neuvěřitelně rychle dodáno
Velmi rychlé jednání a dodání. Poděkování napsané na krabici bylo krásné. Opravdu osobní. Nemám co bych chtěla vytknout. Vše neuvěřitelně rychle dodáno. Člověk má pocit, že jim záleží na lidech. Děkuji

Dejna

Jiný pepř nepoužívám
Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!

Hana
Delivery methods
payments