🔥  Akce 1+1 na černý Kampotský pepř|🚚  Objednávky bez gravírování odesíláme do druhého dne.|⏱  Produkty bez gravírování odesíláme do druhého dne

Jaro pomalu ale jistě klepe na dveře a pro mnoho odpovědných hospodyněk začíná období kompletního úklidu, kterým projdou všechny místnosti od sklepa až po komín. Jaro je ovšem skvělou příležitostí také k tomu, udělat si pořádek i v ryze vlastním chrámu, kterým je naše tělo. A proč k tomu nevyužít právě sílu pepře?

Pepř je jedním z nejrozšířenějších druhů koření, kdo by ovšem řekl, že v útrobách našeho těla může kouzlit daleko zajímavějším způsobem než na našem jazyku. Pepřová zrna za to vděčí hlavně své krabaté slupce, která obsahuje značné množství látky zvané piperin. Právě tato látka může za ostře štiplavou chuť pepře a charakteristické aroma.

Po konzumaci pepře je piperin uvolňován do těla, kde prokrvuje sliznice, ale především zde funguje jako silný antioxidant. Zmírňuje totiž působení volných radikálů a zabraňuje negativním dopadům oxidačního stresu. Ten působí na buňky v lidském organismu a urychluje jejich stárnutí, způsobuje nerovnováhu mezi volnými radikály a antioxidanty, která může ve finále vést až ke vzniku arteosklerózy, infarktu myokardu či mozkovým příhodám. Některé studie dokonce hovoří o toxickém vlivu piperinu i na rakovinné buňky.

Konzumací piperinu obsaženého v pepři tak můžete své tělo pročistit a zbavit jej škodlivých látek. Zároveň však můžete také navýšit míru látek účinných, které začne vaše tělo lépe přijímat. Piperin výrazně navyšuje schopnost našeho těla absorbovat látky, jako je selen, vitamín B a C, koenzym Q10, betakaroten a další.

Zajímavostí je, že pepř byl po staletí využíván léčiteli spolu s kurkumou. Posiluje totiž účinky i v ní obsaženého kurkuminu, a to až o tisíce procent. Kurkumin se pyšní množstvím příznivých účinků na lidské zdraví, jedná se však především o velice silný antioxidant, který dokáže z vašeho těla vyhnat také bolest. Pokud si tedy při úklidu organismu naordinujete pepř, nezapomeňte přidat i trochu kurkumy. 

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

"Objednávala jsem už dvakrát, vše bylo doručeno v pořádku, s milým osobním vzkazem uvnitř krabice. Objednané mlýnky ( české ručně vyráběné z masivního jasanu ) jsou nádherné, perfektně melou. Pepře nádherně voní a skvěle chutnají. Prostě to nemá chybu."

Cibébka

"Dobrý den. Již máme doma druhou zásilku a naši spokojenost nelze vyjádřit jedním slovem. Jsme velmi spokojeni. K ještě většímu potěšení z Vašich produktů přispěla i reportáž v Objektivu na ČT1. Pokud nám dovolí opět cestovat, už víme, kam chceme ... :-) Ať se Vám daří!"

Romana

"Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!"

Hana

UŽ VÁM NIC NEUTEČE

Chcete vědět, jak se pěstuje nejlepší pepř světa a zdarma získat naši brožuru Příběh pepře?
Rádi byste jako první věděli o akčních novinkách? Přihlaste u nás svoji emailovou adresu! A žádná kulička už vám neuteče.

Delivery methods
payments