💸   Slevy 40 % .pepper..week|🔥  TOP Barevné mlýnky|🚚  Zdarma do Zásilkovny od 1 500 Kč

💥  Slevy 40 % .pepper..week

Jako spotřebitelé stojíme až na úplném konci dlouhého dodavatelského řetězce. Nemáme tak často příliš velkou šanci zjistit, zda kupujeme skutečnou kvalitu, zda lidé, kteří do řetězce vstupují, dostávají za svou práci adekvátní odměny či zda daný produkt nepředstavuje příliš velkou zátěž pro naši planetu.

Přímý obchod zaručí i přímou cestu suroviny k vám

V případě Kampotského pepře na druhém konci tohoto řetězce jemně ševelí lístky pepřových lián, o které se starají ruce místních farmářů. Od nich to mají pepřová zrna na váš stůl pořádný kus cesty, ovšem na rozdíl od pepřů jiných značek se snažíme, aby v onom řetězci byl již jen jediný článek, a to my. Díky tomu jsme schopni kontrolovat kvalitu, dávat farmářům adekvátní odměnu a zároveň na váš stůl přinášet čerstvý pepř dokonalé chuti.

U Kampotského pepře je alespoň díky všem povinným certifikacím jediná jistota – že je tento pepř vždy sbírán a kontrolován ručně, sušen na sluníčku a vyhovuje všem organickým standardům, což kontroluje i EU. Zda ale dále přeprodejce skutečně dodržuje politiku fair trade či direct trade bývá otázkou, která je často bohužel negativně odpovězena, a to i skrze „certifikáty“, které v zemích s obrovskou korupcí často, bez dohledu vyššího orgánu, nic neznamenají.

Naštěstí pro nás existuje organizace KPPA (Kampot Pepper Promotion Associacion), která hlídá produkci Kampotského pepře ve světě a pod níž, pokud to myslíte vážně a obchodujete s pravým Kampotským pepřem, patříte. Co bohužel asociace jako taková nemůže zařídit, je dodržování férových cen za Kampotský pepř všemi jejími členy - může to pouze doporučit. Proto pro nás bylo překvapením, že jsme byli první, kteří se dobrovolně zavázali tuto oficiálně stanovenou férovou cenu dodržovat.

Jiný pepř než Kampotský v zemi žádnou organizaci, která by jeho produkci hlídala, nemá, a tak je celkem jasné, že s jeho obchodováním to probíhá ve stylu "jak se komu zachce".

Rychlost často bohužel předčí kvalitu

Další problém přichází při zpracování, které často probíhá strojově a opět zde hraje nejdůležitější roli čas a peníze. Zrna nejsou dostatečně dlouho máčena, ani sušena a hlavním cílem pracovníků farem, které mnohdy patří zahraničním obchodníkům, je zrna co nejrychleji dostat do pytlů a utržit odměnu.

Díky tomu jsou zrna opět vystavena nepříznivým podmínkám, zatuchají a vznikají na nich choroboplodné zárodky. Kvalita tak opět degraduje a z oné příjemné a charakteristické pepřové chuti zbývá již jen málo.

Pepř jde následně z ruky do ruky, od obchodníka k obchodníkovi, kdy si každý připočítá cenu své práce. Zrna se klidně i celý rok plouží na lodích a už si ani nevzpomínají, jaké to je koupat se ve slunečních paprscích. Na stůl spotřebitele přichází vyčpělá, bez chuti a vůně. V naději na lepší chuťový zážitek si je následně spotřebitel přidá do jídla, aby zažil pouhopouhé zklamání. 

Kupujte tedy pepř, který Vám opravdu chutná, je sociálně odpovědný a u kterého vidíte konkrétní osoby, rodiny a tým, který se o jeho prodej stará nejen v Kambodži, ale i zde – v ČR. ☺

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

Osobní vzkaz
Již při prvním nákupu jsem měl moc fajn pocit z osobního přístupu obchodu. Zboží bylo velmi kvalitní, kvalitně a vkusně zabaleno a osobní vzkaz od Janičky, která zboží balila vše vyladil k dokonalosti. Totéž u dalšího nákupu. Velmi doporučuji!

Miroslav

Neuvěřitelně rychle dodáno
Velmi rychlé jednání a dodání. Poděkování napsané na krabici bylo krásné. Opravdu osobní. Nemám co bych chtěla vytknout. Vše neuvěřitelně rychle dodáno. Člověk má pocit, že jim záleží na lidech. Děkuji

Dejna

Jiný pepř nepoužívám
Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!

Hana
Delivery methods
payments