🔥  Akce 1+1 na černý Kampotský pepř|🚚  Doprava ZDARMA s využitím Zásilkovny nad 500 Kč!|⏱  Produkty bez gravírování odesíláme do druhého dne

Jako spotřebitelé stojíme až na úplném konci dlouhého dodavatelského řetězce. Nemáme tak často příliš velkou šanci zjistit, zda kupujeme skutečnou kvalitu, zda lidé, kteří do řetězce vstupují, dostávají za svou práci adekvátní odměny či zda daný produkt nepředstavuje příliš velkou zátěž pro naši planetu.

V případě Kampotského pepře na druhém konci tohoto řetězce jemně ševelí lístky pepřových lián, o které se starají ruce místních farmářů. Od nich to mají pepřová zrna na váš stůl pořádný kus cesty, ovšem na rozdíl od pepřů jiných značek se snažíme, aby v onom řetězci byl již jen jediný článek, a to my. Díky tomu jsme schopni kontrolovat kvalitu, dávat farmářům adekvátní odměnu a zároveň na váš stůl přinášet čerstvý pepř dokonalé chuti.

Bohužel jsme tímto přístupem jen jedni z mála. U pepřů jiných značek začíná zásadní problém už na plantáži. Zatímco náš pepř je pěstován přírodní cestou, zrna dozrávající na plantážích, které se ženou pouze za ziskem, jsou den, co den syceny chemií urychlující jejich růst. Díky tomu zrna již na počátku ztrácí na své kvalitě, a ještě je znehodnocováno životní prostředí, ve kterém jsou pěstována. 

U Kampotského pepře je alespoň díky všem povinným certifikacím jediná jistota – že je tento pepř vždy sbírán a kontrolován ručně, sušen na sluníčku a vyhovuje všem organickým standardům, což kontroluje i EU. Zda ale dále přeprodejce skutečně dodržuje politiku fair trade či direct trade bývá otázkou, která je často bohužel negativně odpovězena, a to i skrze „certifikáty“, které v zemích s obrovskou korupcí často, bez dohledu vyššího orgánu, nic neznamenají.

Další problém přichází při zpracování, které často probíhá strojově a opět zde hraje nejdůležitější roli čas a peníze. Zrna nejsou dostatečně dlouho máčena, ani sušena a hlavním cílem pracovníků farem, které mnohdy patří zahraničním obchodníkům, je zrna co nejrychleji dostat do pytlů a utržit odměnu.

Díky tomu jsou zrna opět vystavena nepříznivým podmínkám, zatuchají a vznikají na nich choroboplodné zárodky. Kvalita tak opět degraduje a z oné příjemné a charakteristické pepřové chuti zbývá již jen málo.

Pepř jde následně z ruky do ruky, od obchodníka k obchodníkovi, kdy si každý připočítá cenu své práce. Zrna se klidně i celý rok plouží na lodích a už si ani nevzpomínají, jaké to je koupat se ve slunečních paprscích. Na stůl spotřebitele přichází vyčpělá, bez chuti a vůně. V naději na lepší chuťový zážitek si je následně spotřebitel přidá do jídla, aby zažil pouhopouhé zklamání. 

Kupujte tedy pepř, který Vám opravdu chutná, je sociálně odpovědný a u kterého vidíte konkrétní osoby, rodiny a tým, který se o jeho prodej stará nejen v Kambodži, ale i zde – v ČR .

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

"Objednávala jsem už dvakrát, vše bylo doručeno v pořádku, s milým osobním vzkazem uvnitř krabice. Objednané mlýnky ( české ručně vyráběné z masivního jasanu ) jsou nádherné, perfektně melou. Pepře nádherně voní a skvěle chutnají. Prostě to nemá chybu."

Cibébka

"Dobrý den. Již máme doma druhou zásilku a naši spokojenost nelze vyjádřit jedním slovem. Jsme velmi spokojeni. K ještě většímu potěšení z Vašich produktů přispěla i reportáž v Objektivu na ČT1. Pokud nám dovolí opět cestovat, už víme, kam chceme ... :-) Ať se Vám daří!"

Romana

"Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!"

Hana

UŽ VÁM NIC NEUTEČE

Chcete vědět, jak se pěstuje nejlepší pepř světa a zdarma získat naši brožuru Příběh pepře?
Rádi byste jako první věděli o akčních novinkách? Přihlaste u nás svoji emailovou adresu! A žádná kulička už vám neuteče.

Delivery methods
payments