🔥  Akce 1+1 na černý Kampotský pepř|🚚  Doprava ZDARMA s využitím Zásilkovny nad 500 Kč!|⏱  Produkty bez gravírování odesíláme do druhého dne

K jakému rajčeti si dokážete vypěstovat větší vztah, k tomu, které najdete v regálu obchodního domu, nebo k tomu, které si sami vypěstujete na své zahrádce a víte o jeho vzniku první poslední? Odpověď asi všichni tušíme. 

Náš pepř si sice z důvodu nepříznivých geologických podmínek doma na záhonku vypěstovat nemůžete, můžete se ale dozvědět první a poslední o tradici pěstování Kampotského pepře v dálné Kambodži. Díky tomu budete krabaté kuličky, které přinášíme až na vás stůl, milovat stejně jako ono červené rajčátko. 

Příběh zrna začíná na pahorku či úpatí horských masivů, které pepřovým liánám nabízejí tu správnou písčitou či kamenitou půdu. Tu musejí farmáři správně odvodnit, případně liány vysázet do svahu, aby se voda nedržela u kořenů. K odvodňování slouží také systém drenáží, které plantáže obklopují, a které dosahují hloubky minimálně 80 centimetrů.

V Kampotu jsou pěstovány dva typy pepře, tzv. Kamchay a Lampong. Místní je však jednoduše nazývají jako rostliny s malými listy a s velkými listy. Proč dávat věcem složité názvy, když to jde jednoduše. Nově vysazené rostliny musí pocházet z oblasti se zeměpisným označením Kampot.

Výsadba pepřových lián probíhá na pečlivě vybraných místech místě a každou rostlinku od sebe musí dělit nejméně 1,8 metru. Rostliny musí být nejméně tři roky schované pod přístřeškem, aby byly chráněny před ostrým kampotským sluncem. Pro podporu růstu slouží dřevěné kůly, po kterých se liána pne a také hnojiva. Zapomeňte však na jakoukoliv chemii. Veškerá hnojiva pocházejí z přírodních zdrojů. Jedná se především o hnůj domácích zvířat a také netopýří trus. Hnojení probíhá nejméně jednou ročně, nejvýše pak čtyřikrát do roka, a to v období od května do července.

V období sucha je zapotřebí k rostlinám dostat vodu. I proto musí být liány v blízkosti vodního zdroje vhodného k zavlažování. Zároveň je v období od června do prosince nutné půdu pravidelně kypřit, aby voda nestékala po povrchu, ale co nejlépe pronikala ke kořenům. Farmáři musí také neustále kontrolovat přítomnost škůdců. 

Zapomeňte na mandelinku bramborovou, tady jsou největším nepřítelem termiti. Jejich likvidace samozřejmě opět probíhá přírodní cestou. Chemické látky jsou povoleny až v momentě, kdy příroda nepomůže. V tom případě mohou farmáři používat jen přípravky schválené Světovou zdravotnickou organizací WHO.

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

"Objednávala jsem už dvakrát, vše bylo doručeno v pořádku, s milým osobním vzkazem uvnitř krabice. Objednané mlýnky ( české ručně vyráběné z masivního jasanu ) jsou nádherné, perfektně melou. Pepře nádherně voní a skvěle chutnají. Prostě to nemá chybu."

Cibébka

"Dobrý den. Již máme doma druhou zásilku a naši spokojenost nelze vyjádřit jedním slovem. Jsme velmi spokojeni. K ještě většímu potěšení z Vašich produktů přispěla i reportáž v Objektivu na ČT1. Pokud nám dovolí opět cestovat, už víme, kam chceme ... :-) Ať se Vám daří!"

Romana

"Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!"

Hana

UŽ VÁM NIC NEUTEČE

Chcete vědět, jak se pěstuje nejlepší pepř světa a zdarma získat naši brožuru Příběh pepře?
Rádi byste jako první věděli o akčních novinkách? Přihlaste u nás svoji emailovou adresu! A žádná kulička už vám neuteče.

Delivery methods
payments