🔥  Letní akce 1+1 na černý Kampotský pepř - platí jen do konce srpna!|🚚  Doprava ZDARMA s využitím Zásilkovny nad 500 Kč!|⏱  Produkty bez gravírování odesíláme do druhého dne

Pokud zajdete do některého z obchodních řetězců a budete zde pátrat po tom nejkvalitnějším pepři, rovnou vám radíme otočit se a odejít. Standardní prodejci koření, kteří mají v regálu mimo pepře i dalších nejméně 10 druhů koření, balí pepř do pestrobarevných obalů, ze kterých se ovšem o kvalitě pepře uvnitř příliš mnoho nedozvíte.

Jak tedy poznat skutečně kvalitní pepřové zrno? Aby si pepř z oblasti Kampot vydobyl tu čest dostat se až na váš stůl, musí splňovat hned několik kritérií, na které je dohlíženo během sklizně, při selekci přímo u farmářů a následně také během selekce u nás. Navíc na zrnka existuje tzv. Book of specifications – tedy kniha, která přesně specifikuje parametry, kterými se pepř z oblasti Kampot musí pyšnit, aby každé zrnko dosáhlo nejlepší kvality, a tudíž i chuti!

Několik důležitých ukazatelů

Prvním z důležitých ukazatelů kvality je velikost zrna. Malé pepřové kuličky prozrazují, že růst neprobíhal za ideálních podmínek, což se také odráží na chuťové kvalitě. Velikost zrna sice není směrodatná pro každý druh pepře na světě, ale zrovna u toho Kampotského vám o kvalitě řekne hodně.

Druhým důležitým kritériem je váha a tvrdost plodu. Ten sice může být krásně velký, ovšem v momentě, kdy váží o polovinu méně než ostatní zrnka, je jasné, že se jeho jadérko nevyvinulo správně. Takové jadérko lze nejlépe odhalit ponořením do vody, v takovém případě problematická (lehká, dutá) zrna sama vyplavou na hladinu a přiznají svoji „barvu“ ☺

V neposlední řadě stojí kvalita pepře také na chemické čistotě. Můžeme hrdě prohlásit, že chemie a naši farmáři nejsou kamarádi a raději se drží tradičních a o to více udržitelných postupů, ve kterých není pro chemická hnojiva a postřiky proti hmyzu žádný prostor. Hnojí zásadně kravím trusem a vše pravidelně kontroluje francouzský Ecocert u jednotlivých farmářů zvlášť. Takže je náš pepř nejen 100% organický, ale také bezlepkový a čistý – neobsahuje příměsi, pesticidy ani zbytky obilovin, což je běžná praxe „levných pepřů“.

100% selekce – slovíčko, za kterým může být cokoliv. U nás to znamená to, že když otevřete sáček či zkumavku, uvnitř najdete ze 100% pouze pepř a žádné překvapení v podobě kamínků, větviček, prachu či jiných nečistot, které běžně v řetězcových pepřích nacházíme. Dosáhnout 100% kvality ale není jen tak – Kampotský pepř musí ručně přebírat pinzetou farmáři v Kambodži a posílají nám jej cca v 98% čistotě a my jej znovu v ČR vložíme na sortex, který dohledá i poslední stébélko trávy a dočistí pepř na 100% ☺ 

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

"Objednávala jsem už dvakrát, vše bylo doručeno v pořádku, s milým osobním vzkazem uvnitř krabice. Objednané mlýnky ( české ručně vyráběné z masivního jasanu ) jsou nádherné, perfektně melou. Pepře nádherně voní a skvěle chutnají. Prostě to nemá chybu."

Cibébka

"Dobrý den. Již máme doma druhou zásilku a naši spokojenost nelze vyjádřit jedním slovem. Jsme velmi spokojeni. K ještě většímu potěšení z Vašich produktů přispěla i reportáž v Objektivu na ČT1. Pokud nám dovolí opět cestovat, už víme, kam chceme ... :-) Ať se Vám daří!"

Romana

"Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!"

Hana

UŽ VÁM NIC NEUTEČE

Chcete vědět, jak se pěstuje nejlepší pepř světa a zdarma získat naši brožuru Příběh pepře?
Rádi byste jako první věděli o akčních novinkách? Přihlaste u nás svoji emailovou adresu! A žádná kulička už vám neuteče.

Delivery methods
payments