💸   Kampotský pepř za 99 Kč|🔥  Grilování 2024|🚚  Zdarma do Zásilkovny od 1 500 Kč

🔥  Grilovací sezóna 2024

Vzduch je prosycen vůní moře a pod nohami křupe vrstva solného povlaku. Jsme na salinách, kde v horku slunečních paprsků rozkvétají na povrchu malých přírodních bazénků tisíce sněhobílých solných kvítků. Ty vykvétají jen na několika místech světa, kde jsou tradičním způsobem sbírány a exportovány až na váš stůl, aby kouskem moře či oceánu obohatili vámi připravovaný pokrm.

Jak pravý solný květ vzniká? 

Vysrážením soli z mořské vody působením slunečních paprsků, které vodu odpařují, vznikají na jejím povrchu malé krystalky. Za tímto účelem se na salinách budují malé přírodní bazénky, kam je voda vháněna z nedalekého oceánu či moře. Do těchto bazénků se po celý den opírá slunce a s jejich hladinou si pohrává vítr. 

Saliny jsou protkány soustavou hrází a kanálků, pomocí kterých je regulována výška vodního sloupce v nádržích a gravitací se voda postupně dostává až do speciálních solných pánví, které jsou jakýmsi záhonkem, na kterém začíná solný květ rozkvétat.

V momentě, kdy se na povrchu nádrže začnou objevovat třpytivé solné vločky, je ten pravý čas na jejich sklizeň. Ta by měla probíhat ručně, pomocí dřevěných hrabel, kterými je sůl opatrně sbírána z povrchu pánve. Získaný květ se nadále již nijak neupravuje, neproplachuje, ani chemicky nebělí. 

Rovnou je zabalen a odesílán tak, jak narostl

Nerafinovaný. Nijak upravovaný. A se svým autentickým vzhledem a barvou. Jen tak je zaručena nezaměnitelná chuť solného květu, která není pouze slaná, ale obsahuje v sobě celou škálu chutí, vůní a chutí moře. My v ČR jej balíme do znovupoužitelných obalů se zipem nebo do českých skleněných dóz, které nám zde na míru vytváří česká sklárna.

Bohužel se na trhu objevují i takové solné květy, které všechny uvedené benefity postrádají. Jedná se o uměle vytvářené solné vločky, které krystalizují pomocí umělého vysoušení, následně jsou proplachováním běleny a prezentovány jako originál, který vás však zklame svou chutí. 

Pravých solných květů je pomálu.

Hledejte ty, které byly produkovány v oblastech portugalského Algarve, francouzské Normandie, na Kanárských ostrovech či Mallorce. Mimo Evropu se pravý solný květ získává také v některých oblastech Kanady, Mexika a Brazílie a opomenout samozřejmě nesmíme dlouhou tradici sběru solného květu v kambodžském Kampotu. Koupí našeho solného květu z Kampotu, který nakupujeme od komunity rodin, která dodržuje všechny ekologické a etické principy, navíc víte, že zkrátka solíte nejen chutně, ale i dobře a odpovědně!

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

Osobní vzkaz
Již při prvním nákupu jsem měl moc fajn pocit z osobního přístupu obchodu. Zboží bylo velmi kvalitní, kvalitně a vkusně zabaleno a osobní vzkaz od Janičky, která zboží balila vše vyladil k dokonalosti. Totéž u dalšího nákupu. Velmi doporučuji!

Miroslav

Neuvěřitelně rychle dodáno
Velmi rychlé jednání a dodání. Poděkování napsané na krabici bylo krásné. Opravdu osobní. Nemám co bych chtěla vytknout. Vše neuvěřitelně rychle dodáno. Člověk má pocit, že jim záleží na lidech. Děkuji

Dejna

Jiný pepř nepoužívám
Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!

Hana
Delivery methods
payments