🚚  Doprava ZDARMA do Zásilkovny už jen do dnešní půlnoci!

Vzduch je prosycen vůní moře a pod nohami křupe vrstva solného povlaku. Jsme na salinách, kde v horku slunečních paprsků rozkvétají na povrchu malých přírodních bazénků tisíce sněhobílých solných kvítků. Ty vykvétají jen na několika místech světa, kde jsou tradičním způsobem sbírány a exportovány až na váš stůl, aby kouskem moře či oceánu obohatili vámi připravovaný pokrm.

Solný květ vzniká vysrážením soli z mořské vody působením slunečních paprsků, které vodu odpařují. Za tímto účelem se na salinách budují malé přírodní bazénky, kam je voda vháněna z nedalekého oceánu či moře. Do těchto bazénků se po celý den opírá slunce a s jejich hladinou si pohrává vítr. 

Saliny jsou protkány soustavou hrází a kanálků, pomocí kterých je regulována výška vodního sloupce v nádržích a gravitací se voda postupně dostává až do speciálních solných pánví, které jsou jakýmsi záhonkem, na kterém začíná solný květ rozkvétat.

V momentě, kdy se na povrchu nádrže začnou objevovat třpytivé solné vločky, je ten pravý čas na jejich sklizeň. Ta by měla probíhat ručně, pomocí dřevěných hrabel, kterými je sůl opatrně sbírána z povrchu pánve. Získaný květ se nadále již nijak neupravuje, neproplachuje, ani chemicky nebělí. 

Rovnou je zabalen a odesílán tak, jak narostl se svým autentickým vzhledem a barvou. Jen tak je zaručena nezaměnitelná chuť solného květu, která není pouze slaná, ale obsahuje v sobě celou škálu chutí, vůní a chutí moře. My v ČR jej balíme do znovupoužitelných obalů se zipem nebo do českých skleněných dóz, které nám zde na míru vytváří česká sklárna.

Bohužel se na trhu objevují i takové solné květy, které všechny uvedené benefity postrádají. Jedná se o uměle vytvářené solné vločky, které krystalizují pomocí umělého vysoušení, následně jsou proplachováním běleny a prezentovány jako originál, který vás však zklame svou chutí. 

Pravých solných květů je pomálu. Hledejte ty, které byly produkovány v oblastech portugalského Algarve, francouzské Normandie, na Kanárských ostrovech či Mallorce. Mimo Evropu se pravý solný květ získává také v některých oblastech Kanady, Mexika a Brazílie a opomenout samozřejmě nesmíme dlouhou tradici sběru solného květu v kambodžském Kampotu. Koupí našeho solného květu z Kampotu, který nakupujeme od komunity rodin, která dodržuje všechny ekologické a etické principy, navíc víte, že zkrátka solíte nejen chutně, ale i dobře a odpovědně!

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

"Objednávala jsem už dvakrát, vše bylo doručeno v pořádku, s milým osobním vzkazem uvnitř krabice. Objednané mlýnky ( české ručně vyráběné z masivního jasanu ) jsou nádherné, perfektně melou. Pepře nádherně voní a skvěle chutnají. Prostě to nemá chybu."

Cibébka

"Dobrý den. Již máme doma druhou zásilku a naši spokojenost nelze vyjádřit jedním slovem. Jsme velmi spokojeni. K ještě většímu potěšení z Vašich produktů přispěla i reportáž v Objektivu na ČT1. Pokud nám dovolí opět cestovat, už víme, kam chceme ... :-) Ať se Vám daří!"

Romana

"Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!"

Hana

UŽ VÁM NIC NEUTEČE

Chcete vědět, jak se pěstuje nejlepší pepř světa a zdarma získat naši brožuru Příběh pepře?
Rádi byste jako první věděli o akčních novinkách? Přihlaste u nás svoji emailovou adresu! A žádná kulička už vám neuteče.

Delivery methods
payments