💸   Kampotský pepř za 99 Kč|♨️  Naše nové produkty|🚚  Zdarma do Zásilkovny od 1 500 Kč

♨️  Naše nové produkty

Sůl z Kampotu je nejlepším parťákem pro náš Kampotský pepř. V loňském roce také dokonce získala chráněné krajinné označení PGI, které deklaruje, že je jedna z nejlepších na světě. Je to právě hrubozrnná sůl, kterou jste před Vánocemi vzali útokem a byla okamžitě vyprodána. Tak jsme se s českou výpravou vydali přímo na plantáž ji posbírat a je konečně skladem!

I hrubozrnná sůl je ručně sbíraná, ne těžená

Kampotské solanky leží, stejně jako Kampotský pepř, v regionu Kampot. Jsou od sebe vzdáleny asi hodinu jízdy autem a vydali jsme se tam společně až v pozdním odpoledni, když sluníčko už padalo dolů. Měli jsme štěstí! Malé rodinné farmy v okolí salin, které podporujeme, nás nejen vítaly s úsměvem, ale zároveň nás nenechaly dlouho otálet.

Tady máte hrábě, zrovna sbíráme hrubozrnnou sůl, pojďte!

A tak jsme si naši hrubozrnnou sůl zkrátka posbírali společně s nimi.

Jak se taková hrubozrnná sůl sbírá?

Do salin musíte jít naboso s dokonale čistými chodidly, dostanete hrábě a z povrchu salin sbíráte velké solné krystaly do podoby pyramidy.
Ty si pak v košíčku odnesete do místního skladu (taková naše stodola), podobně jako vy, kdo jste právě našli 
náš slevový kód na -20 %: SBIRAMSUL

Gratulujeme! Využijte ho do 31. 3. na jakýkoli produkt z kategorie Kampotská sůl.

Do výroby jedině v ochranném obleku

Veškerá sůl je pak převezena na naše procesní místo, kam jsme se jeli podívat také. Výprava se mohla podívat na přísné hygienické procesy podléhající vysokým nárokům certifikace ISO 9001 a HACCP, na hlavu jsme také dostali čepec a na tělo plášť, postupně si procházíme všechny stroje, které jsou ke zpracování soli potřeba.

Nejprve je to velká sušička, následně sortex, který roztřídí jen dokonalé krystalky, které pokračují dál na ruční zpracování. V další místnosti už kambodžské ženy dostanou hrubě roztříděnou sůl, kterou pak ručně přebírají a kontrolují krystal po krystalu, aby se k vám dostala pouze ve 100% kvalitě a čistotě.

V balírně už vidíme všechny druhy soli, kterou vám dovážíme - kromě hrubozrnné soli z Kampotu do mlýnku je tady zabalen i nejjemnější a nejvíce delikátní solný květ na finální dochucení, který se z povrchu salin nedávno šetrně sebral, protože zrovna svítilo sluníčko a bylo bezvětří. Tato sůl se totiž může sbírat pouze za dokonalých podmínek, je velmi citlivá. Solné pyramidy, které vznikají následným převařením a jsou skutečným klenotem, jsou už všechny v ČR - je jich každoročně velmi málo, proto je vykupujeme všechny v okamžiku sběru.

Za poctivou práci i poctivá odměna - večeře s farmáři

No a jelikož jsme byli šikovní, za dobře odvedenou práci nás rodina farmářů pozvala k sobě na večeři na kambodžskou polévku a ovoce z farmy. S pocitem dobře odvedené práce se vracíme na ubytování a vám můžeme už teď prozradit, že hrubozrnné soli z Kampotu jsme přivezli pěkných pár tun, takže snad uspokojí všechny vaše poptávky!

Tak dobrou chuť :)

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

Osobní vzkaz
Již při prvním nákupu jsem měl moc fajn pocit z osobního přístupu obchodu. Zboží bylo velmi kvalitní, kvalitně a vkusně zabaleno a osobní vzkaz od Janičky, která zboží balila vše vyladil k dokonalosti. Totéž u dalšího nákupu. Velmi doporučuji!

Miroslav

Neuvěřitelně rychle dodáno
Velmi rychlé jednání a dodání. Poděkování napsané na krabici bylo krásné. Opravdu osobní. Nemám co bych chtěla vytknout. Vše neuvěřitelně rychle dodáno. Člověk má pocit, že jim záleží na lidech. Děkuji

Dejna

Jiný pepř nepoužívám
Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!

Hana
Delivery methods
payments