🚚  Doprava ZDARMA do Zásilkovny už jen do dnešní půlnoci!

Solný květ z Kampotu je malý bílý poklad, který rozkvétá díky slunečním paprskům a větru na povrchu salin, ze kterých je sbírán ruční metodou. Díky tomu dosahuje jiné chuti i struktury než například mořská sůl. A také přináší do pokrmů zcela jedinečnou chuťovou složku.

V soli je obsaženo až 10 % vlhkosti, díky čemuž přichází o svou krystalickou strukturu pomaleji, než běžné soli. Dokáže si tak delší dobu udržet svou křupavou strukturu, a to znamená jediné. Solný květ je sůl ideální především pro dochucování pokrmů, a není proto vhodné ji používat přímo při vaření.

Skvělou volbou je v případě dochucování mořských ryb, ale také zeleniny a rozhodně ji ocení i milovníci masa. Není nad steak, po jehož vložení do úst ucítíte chuť hrubě namletého Kampotského pepře v kombinaci s ostrou strukturou soli. Solný květ je zkrátka skvělým pomocníkem v kuchyni, ale i při grilování. Zelenině a masu s vypálenou mřížkou dodá potřebnou tečku, podtrhující charakteristickou chuť jednotlivých surovin.

Solný květ je ovšem oblíbený také u cukrářů. Solný květ má totiž lehce nasládlý závěr, a proto je skvělým doplňkem i ke sladkým dezertům. Kdo by neznal karamelové košíčky, na jejichž povrchu se třpytí krystalky soli. Ty se pokládají například i na makronky a stávají se součástí čokolád.

Trochu překvapivě však můžeme solný květ objevit i ve výbavě barmanů. Solný květ se využívá jako ozdoba sklenic některých koktejlů. Například margaritě dokáže dodat zcela nový chuťový prvek, díky kterému bude mít tento drink ten správný říz.

Solný květ není obyčejnou solí. Jedná se o surovinu, která doslova vybízí ke hře, na jejímž konci je dokonale vypadající, a ještě lépe chutnající pokrm, za který vás budou všichni obdivovat. Vyčleňte si proto pro tuto sůl ve svém kuchařském umění místo a uvidíte, že vás odmění jedinečnou chutí, která vás přenese do mořských vln pod spalujícím sluncem Kampotu!

P.S. věděli jste, že pravý solný květ používáme také do našich čerstvých pepřů? Pocítíte jej na jazyku u lyofilizovaného Kampotského pepře, fermentovaného, ale i čerstvého zeleného v solném nálevu! ☺

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

"Objednávala jsem už dvakrát, vše bylo doručeno v pořádku, s milým osobním vzkazem uvnitř krabice. Objednané mlýnky ( české ručně vyráběné z masivního jasanu ) jsou nádherné, perfektně melou. Pepře nádherně voní a skvěle chutnají. Prostě to nemá chybu."

Cibébka

"Dobrý den. Již máme doma druhou zásilku a naši spokojenost nelze vyjádřit jedním slovem. Jsme velmi spokojeni. K ještě většímu potěšení z Vašich produktů přispěla i reportáž v Objektivu na ČT1. Pokud nám dovolí opět cestovat, už víme, kam chceme ... :-) Ať se Vám daří!"

Romana

"Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!"

Hana

UŽ VÁM NIC NEUTEČE

Chcete vědět, jak se pěstuje nejlepší pepř světa a zdarma získat naši brožuru Příběh pepře?
Rádi byste jako první věděli o akčních novinkách? Přihlaste u nás svoji emailovou adresu! A žádná kulička už vám neuteče.

Delivery methods
payments