Byť aktuální situace v naší zemi, a podobně ani nikde jinde ve světě, cestování příliš nenahrává, těžké časy jednou pominou a my si budeme opět moci vychutnávat svobody a výletů do všech koutů světa. Cestování v době pokoronavirové by však mohlo být trochu jiné, s daleko větším důrazem na udržitelnost a autenticitu.

Proč? Koronavirus nám ukázal křehkost základů, na kterých stojí naše společnost a negativa globalizace. To, co bylo před rokem jen jakousi nákazou řádící v Číně, je dnes problém, který omezuje život každého z nás. Společnost otáčející se na plné obrátky téměř ze dne na den zamrzla, lidé poznali, jak křehké jsou mechanismy, díky kterým žije většina lidí v takovém blahobytu. Navíc se jasně ukázalo, jak moc toto zpomalení prospívá naší planetě. Snížená míra dopravy i výroby přinesla více klidu a regeneraci ekosystémů, poklesla míra emisí v ovzduší a menší množství turistů například do kanálů italských Benátek navrátilo život v podobě ryb a vodních ptáků.

A přesně to jsou koronavirové dopady, které nám pomohou otevřít oči a změnit náš přístup k celé řadě věcí, cestování nevyjímaje. Létat na víkendové dovolené jen proto, protože je letenka zlevněná na 300 korun? Lákavá nabídka, díky které za sebou ovšem zanecháte významnou uhlíkovou stopu a danou destinaci během dvou dnů v podstatě vůbec nepoznáte.

Daleko lepším a odpovědnějším řešením jsou méně časté, ovšem delší, dovolené. Během nich budete mít šanci pořádně poznat dané místo, seznámíte se s místní kulturou, ochutnáte všechna jídla, užijete si nádherných přírodních památek, navážete nová přátelství, a ještě podpoříte místní ekonomiku.

Toho však nikdy nedocílíme, budeme-li cestovat do vyloženě turistických destinací a bydlet v pětihvězdičkových hotelech nadnárodních developerů, které jsou zcela vytrženy z reality odehrávající se za zdmi letovisek.

Autenticitu místa zažijete jen v momentě, kdy se ubytujete u místních. Ti vám otevřou dveře ke komunitě, poznáte díky nim, jak vypadá zdejší rodinný život, jaké zvyky mají místní a jaká místa rádi navštěvují. Zkrátka díky nim poznáte mnohem víc, než jen turistická lákadla. A to se přesně dá zažít třeba v milované Kambodži.

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

"Naprosto úžasný pepř (hlavně červený). A skvělý přístup k zákazníkům. Tady platí, že jejich přání je, aby všichni byli spokojeni."

Petra

"Chuťově úžasný pepř, krásné balení a design a celkově skvělý projekt, který mne nadchnul!"

Kristýna

"Fair trade na nejvyšší úrovni. Chytrá, krásná a opravdická prezentace Kambodže s láskou a neuvěřitelnou péčí. Pepper Field rulezzzz!!!! Díky díky díky za vaši krásnou, voňavou a prospěšnou práci!"

Markéta

UŽ VÁM NIC NEUTEČE

Chcete vědět, jak se pěstuje nejlepší pepř světa a zdarma získat naši brožuru Příběh pepře?
Rádi byste jako první věděli o akčních novinkách? Přihlaste u nás svoji emailovou adresu! A žádná kulička už vám neuteče.

Delivery methods
payments