💸   Kampotský pepř za 99 Kč|♨️  Naše nové produkty|🚚  Zdarma do Zásilkovny od 1 500 Kč

♨️  Naše nové produkty

Byť aktuální situace v naší zemi, a podobně ani nikde jinde ve světě, cestování příliš nenahrává, těžké časy jednou pominou a my si budeme opět moci vychutnávat svobody a výletů do všech koutů světa. Cestování v době pokoronavirové by však mohlo být trochu jiné, s daleko větším důrazem na udržitelnost a autenticitu.

Koronavirus nám ukázal křehkost základů, na kterých stojí naše společnost a negativa globalizace

To, co bylo před rokem jen jakousi nákazou řádící v Číně, je dnes problém, který omezuje život každého z nás. Společnost otáčející se na plné obrátky téměř ze dne na den zamrzla, lidé poznali, jak křehké jsou mechanismy, díky kterým žije většina lidí v takovém blahobytu. Navíc se jasně ukázalo, jak moc toto zpomalení prospívá naší planetě. Snížená míra dopravy i výroby přinesla více klidu a regeneraci ekosystémů, poklesla míra emisí v ovzduší a menší množství turistů například do kanálů italských Benátek navrátilo život v podobě ryb a vodních ptáků.

A přesně to jsou koronavirové dopady, které nám pomohou otevřít oči a změnit náš přístup k celé řadě věcí, cestování nevyjímaje. Létat na víkendové dovolené jen proto, protože je letenka zlevněná na 300 korun? Lákavá nabídka, díky které za sebou ovšem zanecháte významnou uhlíkovou stopu a danou destinaci během dvou dnů v podstatě vůbec nepoznáte.

Cestujte s motivací opravdu poznat kulturu dané země a můžete i ušetřit

Daleko lepším a odpovědnějším řešením jsou méně časté, ovšem delší, dovolené. Během nich budete mít šanci pořádně poznat dané místo, seznámíte se s místní kulturou, ochutnáte všechna jídla, užijete si nádherných přírodních památek, navážete nová přátelství, a ještě podpoříte místní ekonomiku.

Toho však nikdy nedocílíme, budeme-li cestovat do vyloženě turistických destinací a bydlet v pětihvězdičkových hotelech nadnárodních developerů, které jsou zcela vytrženy z reality odehrávající se za zdmi letovisek.

Autenticitu místa zažijete jen v momentě, kdy se ubytujete u místních. Ti vám otevřou dveře ke komunitě, poznáte díky nim, jak vypadá zdejší rodinný život, jaké zvyky mají místní a jaká místa rádi navštěvují. Zkrátka díky nim poznáte mnohem víc, než jen turistická lákadla. A to se přesně dá zažít třeba v milované Kambodži.

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

Osobní vzkaz
Již při prvním nákupu jsem měl moc fajn pocit z osobního přístupu obchodu. Zboží bylo velmi kvalitní, kvalitně a vkusně zabaleno a osobní vzkaz od Janičky, která zboží balila vše vyladil k dokonalosti. Totéž u dalšího nákupu. Velmi doporučuji!

Miroslav

Neuvěřitelně rychle dodáno
Velmi rychlé jednání a dodání. Poděkování napsané na krabici bylo krásné. Opravdu osobní. Nemám co bych chtěla vytknout. Vše neuvěřitelně rychle dodáno. Člověk má pocit, že jim záleží na lidech. Děkuji

Dejna

Jiný pepř nepoužívám
Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!

Hana
Delivery methods
payments