🔥  Akce 1+1 na černý Kampotský pepř|🧊    Ochutnejte PEPPER YOUR SAISON! |🚚  Zboží odesíláme do 48 hodin

Většina z nás celý život solí klasickou kuchyňskou solí. Přemýšleli jste ovšem někdy nad tím, zda neexistuje zdravější či chutnější alternativa? Solí totiž existuje hned několik druhů, přičemž se od sebe liší kvalitou i chutí. A rovnou si prozradíme, že klasická kuchyňská sůl není tou nejlepší volbou.

Kuchyňská sůl

Běžná sůl se totiž extrahuje chemickou cestou, je bělená a v některých oblastech, které postrádají přístup k moři také jodizovaná. Kuchyňská sůl je v podstatě jen chlorid sodný, který je ve větším množství pro naše tělo nezdravým. Kuchyňskou sůl bychom proto měli používat velice opatrně.

Himalájská sůl

V některých českých kuchyních se objevuje také tzv. himalájská sůl, která však z Himalájí vůbec nepochází. Je totiž těžena v Pákistánu, ve druhém největším solném dole na světě, ze kterého se ročně vytěží 300 milionů kilogramů soli. Sůl je známá pro svou charakteristickou růžovou barvu, která je způsobena přítomností železa v soli. Bohužel těžba soli výrazným způsobem narušuje životní prostředí celé oblasti.

Solný květ

Pokud budete hledat skutečně čistou sůl, bez jakýchkoliv přísad, jejíž získávání nezanechává v přírodě žádnou stopu, je pro vás jasnou volbou mořský květ, tedy fleur de sel. Tento druh soli je získáván krystalizací mořské vody, která je vysušována slunečními paprsky. Na hladině se tvoří jemné krystalické vločky, které jsou ručně sbírány a následně již nejsou ani běleny, ani jinak chemicky upravovány. Díky tomu má mořská sůl jedinečnou chuť a můžete si ji užívat bez jakýchkoliv výčitek.

Náš mořský květ je získáván v přímořských oblastech Kampotu, kde se techniky jeho pěstování a sbírání po staletí nikterak nemění. Tamní farmáři dlouhými hrábly čekají na správný okamžik, kdy mohou solný květ z hladiny sebrat, ihned jej balí a posílají k vám, abyste si vychutnali jedinečnost tohoto daru moře. 

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

Osobní vzkaz
Již při prvním nákupu jsem měl moc fajn pocit z osobního přístupu obchodu. Zboží bylo velmi kvalitní, kvalitně a vkusně zabaleno a osobní vzkaz od Janičky, která zboží balila vše vyladil k dokonalosti. Totéž u dalšího nákupu. Velmi doporučuji!

Miroslav

Neuvěřitelně rychle dodáno
Velmi rychlé jednání a dodání. Poděkování napsané na krabici bylo krásné. Opravdu osobní. Nemám co bych chtěla vytknout. Vše neuvěřitelně rychle dodáno. Člověk má pocit, že jim záleží na lidech. Děkuji

Dejna

Jiný pepř nepoužívám
Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!

Hana

UŽ VÁM NIC NEUTEČE

Chcete vědět, jak se pěstuje nejlepší pepř světa a získat naši brožuru Příběh pepře?
Rádi byste jako první věděli o akčních novinkách? Přihlaste u nás svoji emailovou adresu! A žádná kulička už vám neuteče.

Delivery methods
payments