🔥  Akce 1+1 na černý Kampotský pepř|🧊    Ochutnejte PEPPER YOUR SAISON! |🚚  Zboží odesíláme do 48 hodin

V momentě, kdy si kupujete jakoukoliv potravinu, nekupujete jen samotný produkt, ale především hodnoty těch, kteří jej vyprodukovali a přepravili ji až k vám na stůl. O těchto hodnotách vám mohou více napovědět nejrůznější certifikáty obchodu, které prozrazují, za jakých podmínek byla daná potravina vyprodukována a jak se dostala až k vám, ale také transparentní komunikace prodejce, která je mnohdy i důležitější.

V tomto ohledu můžeme hovořit o tzv. direct a fair obchodování. Jaký je však mezi nimi rozdíl? Pokud si oba anglické pojmy přeložíme, zjistíme, že se jedná o přímé a spravedlivé obchodování. 

Než se produkt dostane přímo do vašich rukou, musí zpravidla absolvovat dlouhou cestu přes několik obchodníků, což zvyšuje jeho cenu a snižuje kvalitu. Zároveň spotřebitel nemá sebemenší šanci zjistit, odkud produkt pochází, zda při jeho produkci nebyla porušována lidská práva, nebo nedošlo k devastaci životního prostředí.

Onen řetězec mezi farmářem a spotřebitelem minimalizuje přímý obchod (direct trade). Jedná se o cestu, po které se vydáváme i my v .pepper..fieldu. Díky tomu jsme schopni mít nad pepřem naprosto dokonalý přehled, přesně víme, od koho pochází jaká šarže, a díky tomu to ví i naši zákazníci. Vybudovat direct trade podníkání však není jednoduché, protože málokdo se dostane napřímo k prvotřídním světovým komoditám tak, jako se to po dlouhém putování Kambodžou stalo nám. Náš přímý obchod je velmi transparentní, což dokazuje, že vás prostřednictvím fotografií a aktuálních videí vtahujeme do světa každého výkupu pepře, kterého se i na dálku můžete zúčastnit s námi!

Zároveň máme jistotu, že farmáři, od kterých pepř odebíráme, dostávají za svou práci náležitou odměnu, známe podmínky, ve kterých jedinečný Kampotský pepř pěstují a jsme schopni jim pomoci tyto podmínky stále zlepšovat. Toto se nazývá fair trade. Fair trade lze dělat i bez certifikátů, právě díky direct trade, jelikož jste přímý prodejce a máte tak přímý vliv na všechny procesy včetně toho, zda farmáři zaplatíte 100% férovou částku. Je to ta nejbáječnější kombinace, protože se nikde v řetězcích neztrácí zbytečné peníze.

Chybu ovšem neuděláte, ani pokud budete nakupovat produkty s některým z certifikátů férového obchodu. Zde ale mějte oči otevřené – certifikace v rozvojových zemích třetího světa, jako je Kambodža, jsou mnohdy málo transparentní a v zemi s tak vysokou korupcí často falzifikované. Certifikaci však lze využívat v případě toho, že jste pouze přeprodejce a nezbývá vám, než se spolehnout, že zboží, které přeprodáváte, přišlo skutečně ze stran odpovědného fair trade podnikání.

A jak to máme s certifikacemi my? Všechny náležité certifikace vztahované ke Kampotskému pepři máme pochopitelně od začátku zajištěny a transparentně z Kambodži víme, že jsou v pořádku. Ostatní certifikace fair trade/bio/organic nyní zajišťujeme pro všechny naše rodiny farmářů díky expanzi na zahraniční trhy, kde je vyžadována. Tyto certifikace jsou pochopitelně nesmírně drahá záležitost, takže si je naši farmáři nemohli dříve dovolit, ale my se snažíme jim s tímto pomoci a finanční tíži bereme na svá bedra. A to je ta krása .pepper..field pomoci!

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

Osobní vzkaz
Již při prvním nákupu jsem měl moc fajn pocit z osobního přístupu obchodu. Zboží bylo velmi kvalitní, kvalitně a vkusně zabaleno a osobní vzkaz od Janičky, která zboží balila vše vyladil k dokonalosti. Totéž u dalšího nákupu. Velmi doporučuji!

Miroslav

Neuvěřitelně rychle dodáno
Velmi rychlé jednání a dodání. Poděkování napsané na krabici bylo krásné. Opravdu osobní. Nemám co bych chtěla vytknout. Vše neuvěřitelně rychle dodáno. Člověk má pocit, že jim záleží na lidech. Děkuji

Dejna

Jiný pepř nepoužívám
Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!

Hana

UŽ VÁM NIC NEUTEČE

Chcete vědět, jak se pěstuje nejlepší pepř světa a získat naši brožuru Příběh pepře?
Rádi byste jako první věděli o akčních novinkách? Přihlaste u nás svoji emailovou adresu! A žádná kulička už vám neuteče.

Delivery methods
payments