💸   Kampotský pepř za 99 Kč|♨️  Naše nové produkty|🚚  Zdarma do Zásilkovny od 1 500 Kč

♨️  Naše nové produkty

Kambodža je země, kterou si za ty roky, kdy ji navštěvujeme, dovolujeme nazývat naším druhým domovem. Přesto nás nepřestává udivovat svou rozmanitostí a pestrostí a také některými úsměvnými fakty, které jsme se o ní dozvěděli.

Angkor Vat na vlajce

Chrám Angkor Vat ležící v provincii Siem Reap je asi nejznámějším místem Kambodži, kam ročně míří tisíce turistů. Mimo to, že se jedná o vůbec nejrozsáhlejší náboženský komplex na světě, je Angkor také jedinou budovou na světě, která se dostala až na národní vlajku.

Žádný HappyMeal

Přestože kambodžská nebo chcete-li tradiční khmerská kuchyně u nás není příliš známá, je skutečně výborná. Ovšem Evropan si při delším setrvávání v zemi může postesknout po pořádném „junk foodu“ – jídla z fast foodu západního typu. Problém je v tom, že v zemi nenajdete ani jeden McDonald's. Nejznámějšímu řetězci rychlého občerstvení se zde zkrátka nepovedlo zapustit kořeny. Zoufat však není potřeba, Burger Kingu se to podařilo. 

Kdo by chtěl hodit „rychlé jídlo“ za hlavu a vyzkoušet pravou autentickou Kambodžu, doporučujeme zavítat k místním a ochutnat pravou khmerskou kuchyni, založenou na více než 2000 druzích rýže, sladkovodních rybách a různých druzích zeleniny a ovoce. Třeba se v ní objeví i praví Kampotský pepř, kterému budete opravdu blízko. ☺

Gekoni věští manželství

Gekon obrovský je jedno z mnoha zvířátek, na která lze v zemi narazit. Místní je mají v úctě a dokonce věří, že jsou schopni věštit budoucnost. Jako zde my trháme okvětní lístky kopretin, Kambodžané počítají gekoní švitoření, aby zjistili, zda budou mít štěstí či kdy budou mít svatbu. Ta mimochodem trvá obvykle tři dny, což by u nás bylo opravdu hodně bublinek.

Pohřby jsou skutečnou ceremonií

Ještě větší událostí než svatby, jsou pro Kambodžany pohřby. Přestože průměrný měsíční příjem činí přibližně 100 dolarů, pohřby zde průměrně vycházejí na 9 tisíc dolarů. Obřad navíc může trvat až 49 dní, během kterých se setkává široká rodina, která povětšinou skládá své veškeré úspory, aby bylo poslední rozloučení co nejdůstojnější.

Miny na každém kroku

Kambodža je dodnes jednou z nejzaminovanějších zemí na světě, a tak se velké pohřební ceremonie často konají bohužel i z důvodu šlápnutí člověka na minu. Těch je po celé zemi roztroušeno na 8 až 10 milionů. Jedná se především o venkovské oblasti, kam turisté tak často nezavítají – cestování po Kambodže je bezpečné a sami Khmerové vítají každého návštěvníka s otevřenou náručí. Tohle je pouze jednou z částí krvavého dědictví Rudých Khmerů, jejichž rány Kambodža dosud zcela nezahojila.

Do letošního roku pomáhal s postupným odminováním Kambodže odvážný krysí samec Magawa, kterého jsme v jeho záslužné činnosti podporovali i my sami. Za svůj život vyčenichal více než stovky min v kambodžských venkovských oblastech. Začátkem tohoto roku zemřel, a i když na jeho místo časem nastoupí nový trénovaný krysí zachránce, Magawa nám zůstane v srdci a jsme na jeho činnost právem hrdí!

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

Osobní vzkaz
Již při prvním nákupu jsem měl moc fajn pocit z osobního přístupu obchodu. Zboží bylo velmi kvalitní, kvalitně a vkusně zabaleno a osobní vzkaz od Janičky, která zboží balila vše vyladil k dokonalosti. Totéž u dalšího nákupu. Velmi doporučuji!

Miroslav

Neuvěřitelně rychle dodáno
Velmi rychlé jednání a dodání. Poděkování napsané na krabici bylo krásné. Opravdu osobní. Nemám co bych chtěla vytknout. Vše neuvěřitelně rychle dodáno. Člověk má pocit, že jim záleží na lidech. Děkuji

Dejna

Jiný pepř nepoužívám
Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!

Hana
Delivery methods
payments