🚚  Doprava ZDARMA do Zásilkovny už jen do dnešní půlnoci!

Možná jste také někdy svírali zrno Kampotského pepře mezi svým palcem a ukazováčkem a přemýšleli nad tím, jak je možné, že v sobě ukrývá tak obrovské množství chutí oproti klasickému pepři zakoupenému v obchodě. Odpověď na tuto otázku spočívá v obsahu piperinu a dalších látek obsažených v pepřové kuličce.

Způsob pěstování pepře v Kampotu, geografické podmínky a proces zpracování totiž nahrává koncentraci jednotlivých látek v pepřovém zrnu, které mu dodávají tu pravou chuť. Prázdná štiplavost pepře zakoupeného v obchodě je zde nahrazena hřejivou a plnou chutí doprovázenou celou řadou dalších tónů citrusů, jehličnanů, exotického ovoce a dalších.

Za těmito nuancemi vůní a chutí stojí nejen samotný piperin, který je dokonce pálivější než známý kapsaicin obsažený v chilli papričkách, ale také další látky. Mezi ně patří germacen, limonen, pinen a alfa-phellandren.

Například germacen přináší pepři silnou kořeněnou, teplou a nasládlou vůni. Naproti tomu limonen přináší svěžest a ony citrusové tóny. Po tomto chemickém rozboru asi není těžké dovtípit se, co pepři propůjčuje pinen, který je obsažený také v jehličnanech.

Chuť pepře je zkrátka divokým tancem nejrůznějších flavonoidů, alkaloidů a terpenů, které dělají z malé pepřové kuličky tikající bombu napěchovanou vůněmi a chutěmi, které jen čekají, aby mohly explodovat ve vašich ústech a rozvinout se ve vašem nose. 

S jednotlivými chuťovými tóny si navíc můžete nápaditě hrát kombinováním pepře s různými druhy bylinek. Například rozmarýn je schopen zvýraznit v pepři tóny borovice. Naopak koriandr znásobí onu citrusovou podstatu pepře a některé bobulovité plody dovedou zvýraznit dřevité tóny. Zkuste zkrátka s pepřem trochu experimentovat a uvidíte, že se vám odvděčí celou řadou unikátních chuťových překvapení.

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

"Objednávala jsem už dvakrát, vše bylo doručeno v pořádku, s milým osobním vzkazem uvnitř krabice. Objednané mlýnky ( české ručně vyráběné z masivního jasanu ) jsou nádherné, perfektně melou. Pepře nádherně voní a skvěle chutnají. Prostě to nemá chybu."

Cibébka

"Dobrý den. Již máme doma druhou zásilku a naši spokojenost nelze vyjádřit jedním slovem. Jsme velmi spokojeni. K ještě většímu potěšení z Vašich produktů přispěla i reportáž v Objektivu na ČT1. Pokud nám dovolí opět cestovat, už víme, kam chceme ... :-) Ať se Vám daří!"

Romana

"Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!"

Hana

UŽ VÁM NIC NEUTEČE

Chcete vědět, jak se pěstuje nejlepší pepř světa a zdarma získat naši brožuru Příběh pepře?
Rádi byste jako první věděli o akčních novinkách? Přihlaste u nás svoji emailovou adresu! A žádná kulička už vám neuteče.

Delivery methods
payments