🎄 Garance doručení do Vánoc. Všechny dárky včas pod stromečkem. 🎄

🔥  Akce 1+1 na černý Kampotský pepř|🎁    DÁREK ZDARMA v hodnotě 299 Kč při objednávce nad 2000 Kč|🚚  DOPRAVA ZDARMA na pobočky Zásilkovny

V pepřové kuličce z Kampotu lze objevovat nepřeberné množství vůní a chutí, jak se k nim ale přes krabatou slupku dostat? Abyste uvolnili plný potenciál každé z nich, je nejlepší pepřovou kuličku nahrubo nadrtit. Způsobů, jak na to, existuje celá řada. Mezi ty nejosvědčenější patří mletí či drcení, a to s pomocí hmoždíře a mlýnku.

Nesmrtelný hmoždíř

Začneme u hmoždířů, které patří mezi nejstarší lidské výtvory. Vznik těch nejstarších se datuje do období 35 tisíc let před naším letopočtem. Po desítky tisíc let však zůstává princip jejich využití stejný a platí to i u pepře, který může být v litinovém, kamenném či keramickém hmoždíři drcen a dokonce míchán s bylinkami.

Drcením pepře v hmoždíři rozhodně nikdy nic nezkazíte. Za oněch 37 tisíc let jsme však dokázali přijít i na poněkud sofistikovanější způsoby, jak pepřová zrna efektivně nadrtit. Řeč je o klasických mlýncích na pepř a sůl, které jsou velmi pohodlným a rychlým způsobem, jak mít během vaření nadrcený pepř vždy po ruce.

Drtivě krásné

Mlýnek by měl být nejen praktický, ale i stylovou záležitostí, která se bude ve vaší kuchyni vyjímat. Proto jsme si pro vás připravili nabídku unikátních, ručně vyráběných mlýnků naší vlastní produkce, se kterými budete mít jistotu, že se o váš pepř z Kampotu dobře postarají.

Mlýnky vyrábíme ručně u nás v České republice z jasanového dřeva s nádhernou kresbou či z masivního amerického ořechu. V každém mlýnku je ukryt špičkový mechanismus CrushGrind®, který vyšel jako vítěz našeho dlouhodobého testování hned několika mlecích systémů a je to samotný vynálezce keramických mechanismů s dlouholetou tradicí. Jejich mlecí systém je několikagenerační a má záruku 25 let!

Na závěr si řekněme, co má takový poctivý český mlýnek rád? 

  • Mlýnek nikdy nesmí přijít do kontaktu s vodou – čistěte jej pouze vlhkým hadříkem s trochou oleje
  • Nenechávejte jej vedle dřezu či přímo vedle sporáku, aby se neznehodnocoval vlhkostí a nadbytečnou mastnotou
  • Plňte jej maximálně do ¾ obsahu a nepoužívejte na mletí hrubou sílu!
  • Vždy povolujte stupně hrubosti postupně a melte lépe nahrubo – je to zdravější

Tak který z našich mlýnků jste si oblíbili? 

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

Osobní vzkaz
Již při prvním nákupu jsem měl moc fajn pocit z osobního přístupu obchodu. Zboží bylo velmi kvalitní, kvalitně a vkusně zabaleno a osobní vzkaz od Janičky, která zboží balila vše vyladil k dokonalosti. Totéž u dalšího nákupu. Velmi doporučuji!

Miroslav

Neuvěřitelně rychle dodáno
Velmi rychlé jednání a dodání. Poděkování napsané na krabici bylo krásné. Opravdu osobní. Nemám co bych chtěla vytknout. Vše neuvěřitelně rychle dodáno. Člověk má pocit, že jim záleží na lidech. Děkuji

Dejna

Jiný pepř nepoužívám
Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!

Hana

UŽ VÁM NIC NEUTEČE

Chcete vědět, jak se pěstuje nejlepší pepř světa a získat naši brožuru Příběh pepře?
Rádi byste jako první věděli o akčních novinkách? Přihlaste u nás svoji emailovou adresu! A žádná kulička už vám neuteče.

Delivery methods
payments