🔥  Letní akce 1+1 na černý Kampotský pepř - platí jen do konce srpna!|🚚  Doprava ZDARMA s využitím Zásilkovny nad 500 Kč!|⏱  Produkty bez gravírování odesíláme do druhého dne

V pepřové kuličce z Kampotu lze objevovat nepřeberné množství vůní a chutí, jak se k nim ale přes krabatou slupku dostat? Abyste uvolnili plný potenciál každé z nich, je nejlepší pepřovou kuličku nahrubo nadrtit. Způsobů, jak na to, existuje celá řada. Mezi ty nejosvědčenější patří mletí či drcení, a to s pomocí hmoždíře a mlýnku.

Nesmrtelný hmoždíř

Začneme u hmoždířů, které patří mezi nejstarší lidské výtvory. Vznik těch nejstarších se datuje do období 35 tisíc let před naším letopočtem. Po desítky tisíc let však zůstává princip jejich využití stejný a platí to i u pepře, který může být v litinovém, kamenném či keramickém hmoždíři drcen a dokonce míchán s bylinkami.

Drcením pepře v hmoždíři rozhodně nikdy nic nezkazíte. Za oněch 37 tisíc let jsme však dokázali přijít i na poněkud sofistikovanější způsoby, jak pepřová zrna efektivně nadrtit. Řeč je o klasických mlýncích na pepř a sůl, které jsou velmi pohodlným a rychlým způsobem, jak mít během vaření nadrcený pepř vždy po ruce.

Drtivě krásné

Mlýnek by měl být nejen praktický, ale i stylovou záležitostí, která se bude ve vaší kuchyni vyjímat. Proto jsme si pro vás připravili nabídku unikátních, ručně vyráběných mlýnků naší vlastní produkce, se kterými budete mít jistotu, že se o váš pepř z Kampotu dobře postarají.

Mlýnky vyrábíme ručně u nás v České republice z jasanového dřeva s nádhernou kresbou či z masivního amerického ořechu. V každém mlýnku je ukryt špičkový mechanismus CrushGrind®, který vyšel jako vítěz našeho dlouhodobého testování hned několika mlecích systémů a je to samotný vynálezce keramických mechanismů s dlouholetou tradicí. Jejich mlecí systém je několikagenerační a má záruku 25 let!

Na závěr si řekněme, co má takový poctivý český mlýnek rád? 

  • Mlýnek nikdy nesmí přijít do kontaktu s vodou – čistěte jej pouze vlhkým hadříkem s trochou oleje
  • Nenechávejte jej vedle dřezu či přímo vedle sporáku, aby se neznehodnocoval vlhkostí a nadbytečnou mastnotou
  • Plňte jej maximálně do ¾ obsahu a nepoužívejte na mletí hrubou sílu!
  • Vždy povolujte stupně hrubosti postupně a melte lépe nahrubo – je to zdravější

Tak který z našich mlýnků jste si oblíbili? 

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

"Objednávala jsem už dvakrát, vše bylo doručeno v pořádku, s milým osobním vzkazem uvnitř krabice. Objednané mlýnky ( české ručně vyráběné z masivního jasanu ) jsou nádherné, perfektně melou. Pepře nádherně voní a skvěle chutnají. Prostě to nemá chybu."

Cibébka

"Dobrý den. Již máme doma druhou zásilku a naši spokojenost nelze vyjádřit jedním slovem. Jsme velmi spokojeni. K ještě většímu potěšení z Vašich produktů přispěla i reportáž v Objektivu na ČT1. Pokud nám dovolí opět cestovat, už víme, kam chceme ... :-) Ať se Vám daří!"

Romana

"Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!"

Hana

UŽ VÁM NIC NEUTEČE

Chcete vědět, jak se pěstuje nejlepší pepř světa a zdarma získat naši brožuru Příběh pepře?
Rádi byste jako první věděli o akčních novinkách? Přihlaste u nás svoji emailovou adresu! A žádná kulička už vám neuteče.

Delivery methods
payments