💸   Kampotský pepř za 99 Kč|♨️  Naše nové produkty|🚚  Zdarma do Zásilkovny od 1 500 Kč

♨️  Naše nové produkty

Černý pepř je kořením, které si většina z nás spojí se slanými pokrmy. Kdo by si jej nepředstavil na pořádném kusu masa, nebo s krémovými těstovinami! Od nás už ale můžete tušit, že kvalitní pepř je skvělou ingrediencí také do sladkých dezertů nebo zmrzliny. A nyní si ukážeme,  že si naprosto perfektně rozumí i se sladkým ovocem, a to nejen jahodami.

Čím kyselejší, tím lepší

Černý pepř dokonale souzní především s ovocem s výraznou kyselostí, tedy ananasem, kiwi či méně zralými švestkami. Pepř dokáže kyselosti dodat štiplavý podtón, který chuť kyselého ovoce lehce uzemní a ozvláštní.

Možná vůbec nejčastěji je ovšem černý pepř spojován s červeným ovocem, především jahodami, malinami a ostružinami. Nejlepším způsobem, jak si toto ovoce s pepřem vychutnat, je příprava ovocných pohárů, případně na ovoce nasypat jen trochu vanilkového cukru, přidat pepř a podávat. Pro zjemnění také nikdy není od věci přidat lžičku smetany či trochu vanilkové zmrzliny.

Ve fantazii se meze nekladou - grilujte, pečte i smažte!

S Kampotským pepřem a ovocem se dá kouzlit i daleko propracovanějším způsobem. Až si budete na sklonku září užívat poslední sluneční paprsky roku v obklopení padajícího barevného listí, zkuste si tyto momenty zpestřit švestkovým koláčem s karamelizovanými švestkami a špetkou černého pepře.

Velmi netradiční kombinací jsou také jahody s balzamikovým octem, ideálně krémovým, a černým pepřem. Jahody s těmito přísadami a trochou čerstvé smetany zavřete do dvou sušenek a máte skvělý letní dezert, kterými překvapíte každou návštěvu.

A až budete v létě grilovat, zkuste na gril hodit také pár broskví. Ty se díky opečení stávají extra sladkými. Po vyndání z grilu je lehce opepřete pro vytvoření chuťového kontrastu a přidejte balzamikovo-limetkový přeliv, který dodá sladkým broskvím svěží kyselost.

A pokud bude u grilu příliš horko, můžete se zchladit jednoduchými nanuky vytvořenými z jahodového pyré s kousky černého pepře. Tohle léto bude prostě dokonale pepřové.

Nenašli jste tu pravou letní inspiraci? Sledujte nás na sociálních sítích, kde sdílíme pepřové tipy také od našich spřátelených restaurací a blogerů!Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

Osobní vzkaz
Již při prvním nákupu jsem měl moc fajn pocit z osobního přístupu obchodu. Zboží bylo velmi kvalitní, kvalitně a vkusně zabaleno a osobní vzkaz od Janičky, která zboží balila vše vyladil k dokonalosti. Totéž u dalšího nákupu. Velmi doporučuji!

Miroslav

Neuvěřitelně rychle dodáno
Velmi rychlé jednání a dodání. Poděkování napsané na krabici bylo krásné. Opravdu osobní. Nemám co bych chtěla vytknout. Vše neuvěřitelně rychle dodáno. Člověk má pocit, že jim záleží na lidech. Děkuji

Dejna

Jiný pepř nepoužívám
Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!

Hana
Delivery methods
payments