🔥   Akce 1+1 na Kampotský pepř|🍸  NØGIN s jarní slevou 38 % |🚚  Zboží odesíláme do 48 hodin a ZDARMA od 1000 Kč

🔥 Akce 1+1 na Kampotský pepř|🚚 Odesíláme do 48h

SVATEBNÍ TREND – EKOLOGIE A UDRŽITELNOST!

Neděste se představou zero waste svatby s nevěstou kráčející v biologicky rozložitelných papírových šatech ? Ani se díky ekologické svatbě nemusíte vzdávat své vysněné svatby nebo navyšovat rozpočet. Abyste ulehčili naší planetě, stačí se držet pár základních myšlenek:

  • Využívat místní dodavatele
  • Vybírat z lokálních, sezónních a ekologických surovin a produktů
  • Redukovat jednorázové věci, plasty, obaly a vyhnout se chemii
  • Snížit uhlíkovou stopu

1. OBŘAD A HOSTINA NA JEDNOM MÍSTĚ

Vyberte takové místo, kde je možné uspořádat jak obřad, tak hostinu i večerní veselí a ubytovat vaše hosty. Zamezíte tak velkému přejíždění aut. Zároveň by svatební místo mělo být v blízkosti vašeho domova. Pokud jste se vzhlídli ve vzdálenějším místě, je dobré zvolit hromadnou dopravu, například pronajmout autobus. Program venku zároveň šetří energii uvnitř!

2. ROSTLINNÉ POZVÁNKY

Zkuste nahradit klasické papírové oznámení elektronickými nebo buďte trendy a rozešlete tzv. „rostlinné pozvánky“ (Green Cat) – tzn. pozvánky z rostoucího papíru plného semínek, které vykvetou do krásných květin!

3. KVĚTINY

I když by se na první dojem květiny mohly zdát samy o sobě jako ekologické, jejich pěstování bohužel díky častému používání chemikálií proti hmyzu nebývá. Proto květiny pořizujte pouze od pěstitelů, kteří mají certifikaci VeriFlora. To znamená pěstování bez chemikálií a za lidských pracovních podmínek. Využívejte pouze sezonní kytky - není nic krásnějšího než svatební kytice z lučního kvítí.

Elegantní výzdobu docílíte i pár květy či listy zasazenými v jednoduchých skleněných nádobách. Podívejte se doma po nádobách, které by se na to daly využít. Skvěle například poslouží stojánky se starými zkumavkami od Kampotských pepřů .pepper..field.

4. CATERING

Nejideálnější varianta je najít takové místo, které má vlastní produkci potravin, či v blízkém okolí farmáře, kteří své produkty místu dodávají. Jedním z takových podniků, který se zabývá o to, odkud plodiny pochází, jaká je jejich kvalita a způsob pěstování, je restaurant Salabka. I když všechny plodiny nepocházejí z Česka, i u těch ze zahraničí dbají na ohled k přírodě a pracovním podmínkám. Vaše jídlo Vám tedy na svatbu například přikoření Kampotským pepřem, který vypěstovali a ručně sklidili rodinné farmy v Kambodži za fair trade podmínek díky českému projektu .pepper..field.

5. SVATEBNÍ ŠATY

Jednou z nejšetrnějších variant je, si šaty vypůjčit. Svatební salon Férovky se tématikou ekologického a férového šití šatů zabývá. Můžete si zde šaty jak půjčit, tak nechat ušít z kvalitních ekologických materiálů českými švadlenkami.

6. DEKORACE

Ze svatební výzdoby vzniká většinou velké množství odpadu. Dnes již existuje nepřeberné množství svatebních půjčoven, kde seženete veškeré dekorace či nábytek, jednou z takových je i WE agency, kde vám vše nejen půjčí, ale i nadekorují. Než zavítáte do půjčovny, podívejte se nejdříve co máte doma vy a vaše rodina a jak by se to v dekoracích dalo využít.

7. VÝSLUŽKA (DÁREČKY)

Pokud hledáte originálnější dárek s krásným příběhem, zvolte Kampotské pepře od .pepper..field. Kromě výborného a jedinečného pepře podpoříte každým dárkem mnoho poctivých farmářů a výrobců. Obaly jsou ručně vyráběné z českého skla a dřeva. Hostům můžete věnovat malé skleněné zkumavky a pro rodiče pořiďte dárkovou kazetu s vygravírovaným poděkováním. Mrkněte na svatební sekci, kde si vyberete i česká přáníčka.

Dávají vám tyto myšlenky smysl, ale nevíte, kde začít? S ekologickou svatbou vám ráda pomůže naše kamarádka Pavlínka z WE agency, která pro vás tento článek s láskou sepsala!

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

Osobní vzkaz
Již při prvním nákupu jsem měl moc fajn pocit z osobního přístupu obchodu. Zboží bylo velmi kvalitní, kvalitně a vkusně zabaleno a osobní vzkaz od Janičky, která zboží balila vše vyladil k dokonalosti. Totéž u dalšího nákupu. Velmi doporučuji!

Miroslav

Neuvěřitelně rychle dodáno
Velmi rychlé jednání a dodání. Poděkování napsané na krabici bylo krásné. Opravdu osobní. Nemám co bych chtěla vytknout. Vše neuvěřitelně rychle dodáno. Člověk má pocit, že jim záleží na lidech. Děkuji

Dejna

Jiný pepř nepoužívám
Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!

Hana

UŽ VÁM NIC NEUTEČE

Chcete vědět, jak se pěstuje nejlepší pepř světa a získat naši brožuru Příběh pepře?
Rádi byste jako první věděli o akčních novinkách? Přihlaste u nás svoji emailovou adresu! A žádná kulička už vám neuteče.

Delivery methods
payments