Nakupte za více než 2000 Kč a získejte FARMÁŘSKÝ SET PEPŘŮ (3x20g) ZDARMA!

Věděli jste, že se opravdu kvalitní pepř dá používat k lékařským i kosmetickým účelům nejen zevnitř, ale také povrchově? Jeden z našich zákazníků, vážený pan doktor, si dokonce kupuje náš červený Kampotský pepř po kilech a vyrábí z něj mazadlo na revma. Údajně náš pepř obsahuje totiž tolik piperinu jako žádný jiný. A právě piperin je blahodárnou látkou, která pomáhá na různé neduhy.

1) Pepř má například schopnost efektivně uvolňovat dutiny. Stačí jen přidat do vroucí vody trochu eukalyptu a pepř v tekuté podobě, který je nabízen v některých specializovaných obchodech se zdravou výživou. Uvidíte, že ucpaný nos okamžitě povolí.

2) S dutinami, ale i bolestí v krku se dá bojovat díky kloktání pepře. Ten povařte s trochou soli ve vodě, přijdete stroužek česneku a elixír nesmrtelnosti je na světě. Následně je nutné se už jen zapřít a začít jej kloktat, což přinese úlevu, protože roztok funguje jako antiseptikum.

3) Kloktáním pepře smíseného s vodou lze také zmírnit bolest zubů. Toho docílíte přidáním pepře do horké vody, která se nechá zchladnout a následně je nutné vykloktat. Nezapomeňte ovšem poté navštívit svého zubaře, aby se vám na problematický zub podíval.

4) Pepř je také vhodné smíchat s olejem, ve kterém se maceruje. Toto mazadlo poslouží například při bolestech hlavy. Pepř by měl od bolesti alespoň trochu ulevit a navodit příjemný pocit.

5) Podobné mazadlo funguje velmi dobře také na bolavé svalstvo. Pepř stačí smíchat s rozmarýnovým či levandulovým olejem a postižené místo jím masírovat. Silice svaly příjemně uvolní a prokrví, díky čemuž se budou rychleji regenerovat.

6) Pepř může posloužit také jako příjemný peeling, díky kterému se dá zbavit akné či celulitidy. Pepřová zrna nahrubo nadrťte a smíchejte s vodou. Následně naneste na tvář a další problematická místa a ta vyčistěte. Pokud pepř smícháte s ghí, můžete jej aplikovat na ekzémy, vyrážky a další pleťové neduhy.

Nezapomínejte na to, že pepř může pomoci, ale není zaručeným lékem. V případě vážnějších komplikací je proto vždy lepší promluvit si o svých neduzích s lékařem a jakoukoliv pepřovou kúru následně aplikovat coby doplněk jím doporučeného postupu léčby.

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

"Naprosto úžasný pepř (hlavně červený). A skvělý přístup k zákazníkům. Tady platí, že jejich přání je, aby všichni byli spokojeni."

Petra

"Chuťově úžasný pepř, krásné balení a design a celkově skvělý projekt, který mne nadchnul!"

Kristýna

"Fair trade na nejvyšší úrovni. Chytrá, krásná a opravdická prezentace Kambodže s láskou a neuvěřitelnou péčí. Pepper Field rulezzzz!!!! Díky díky díky za vaši krásnou, voňavou a prospěšnou práci!"

Markéta

UŽ VÁM NIC NEUTEČE

Chcete vědět, jak se pěstuje nejlepší pepř světa a zdarma získat naši brožuru Příběh pepře?
Rádi byste jako první věděli o akčních novinkách? Přihlaste u nás svoji emailovou adresu! A žádná kulička už vám neuteče.

Delivery methods
payments