Nakupte za více než 2000 Kč a získejte FARMÁŘSKÝ SET PEPŘŮ (3x20g) ZDARMA!

Pepř vnímá většina z nás jako koření, které dokonale dochutí každý pokrm, ovšem s pepřem se dá čarovat i jinými způsoby. Ukázalo se totiž, že se jedná o skvělý odpuzovač mravenců, popřípadě dokáže udržet barvy vašeho prádla dlouhodobě v dokonalé kondici. Níže najdete 4 netradiční způsoby, jak pepř použít:

1) Asi každý zahrádkář ví, jak nepříjemný je pohled na úrodu zdevastovanou škůdci, jako jsou štěnice, ale i jinými živočichy. Někteří tento problém řeší chemickými postřiky, které se však v částečném množství dostávají také do samotné plodiny. Přitom stačí připravit silný výluh ze skořice a pepře a vzniklým roztokem rostliny ošetřit. To odradí mnohé škůdce a vaše úroda bude dokonale chráněna.

2) Pepř dokáže být také účinným ochráncem domu a spižírny před věčně hladovými mravenci. Okolo místa, které má být mravencům zapovězeno, stačí rozmístit zrna bílého či černého pepře. Ty vytvoří neproniknutelnou bariéru, která pilné mravence přesvědčí o tom, aby zkusili štěstí o dům dál.

3) Nejsou to však jen rostliny či potraviny, které je pepř schopen skvěle ochránit. Pokud máte rádi pestrobarevnou módu a štve vás, že sytost barev bere s každým praním za své, vyzkoušejte další pepřový trik. Před praním přidejte k prádlu čajovou lžíci pepřových kuliček, které mají schopnost udržet barvu na svém místě.

4) Během zimy mnoho z nás krmí ptactvo zrním. Čas od času může krmítko navštívit také veverka, která však nenechá opeřencům ani zrníčko. Jak už asi tušíte, pokud do směsi přidáte i trochu pepře, veverka si rychle rozmyslí, kde bude pořádat své hostiny. Ptáci si totiž zrnka přeberou a vyzobou si ty, které jim chutnají. Veverka si ovšem vše ráda velmi rychle vše nacpe do lícních torniček, nevěda, jaké exotické překvapení se v nich skrývá. A jelikož nejsou veverky příliš velké milovnice pepře, rychle se naučí, že obsah vašeho krmítka pro ně není ničím lákavým.

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

"Naprosto úžasný pepř (hlavně červený). A skvělý přístup k zákazníkům. Tady platí, že jejich přání je, aby všichni byli spokojeni."

Petra

"Chuťově úžasný pepř, krásné balení a design a celkově skvělý projekt, který mne nadchnul!"

Kristýna

"Fair trade na nejvyšší úrovni. Chytrá, krásná a opravdická prezentace Kambodže s láskou a neuvěřitelnou péčí. Pepper Field rulezzzz!!!! Díky díky díky za vaši krásnou, voňavou a prospěšnou práci!"

Markéta

UŽ VÁM NIC NEUTEČE

Chcete vědět, jak se pěstuje nejlepší pepř světa a zdarma získat naši brožuru Příběh pepře?
Rádi byste jako první věděli o akčních novinkách? Přihlaste u nás svoji emailovou adresu! A žádná kulička už vám neuteče.

Delivery methods
payments