🔥  Letní akce 1+1 na černý Kampotský pepř - platí jen do konce srpna!|🚚  Doprava ZDARMA s využitím Zásilkovny nad 500 Kč!|⏱  Produkty bez gravírování odesíláme do druhého dne

Pepř – nejjednodušší koření v kuchyni, ale zároveň spolu se solí to nejdůležitější. Našli jsme pro vás pár pikantností, které jste možná nevěděli ?

  1. Ve středověku byl pepř nesmírně vzácný a dokonce fungoval jako platidlo.
  2. Věděli jste že, všechny barvy pravého pepře jsou vlastně z jedné kuličky, která se pouze sbírá v různých fázích zralosti? Jediný pravý pepř pochází z rostliny pepřovníku. Z něj se v různou dobu postupně sklízí a suší kuličky pepře černého, červeného a bílého.
  3. Pepřovník vypadá jako náš chmel! Je to popínavá rostlina, která dosahuje výšky až 15 metrů, může se dožít 60 let a plodí po třech letech.
  4. Pozor na falešné pepře! Růžový pepř, běžně dostupný v kořenících směsích, je sice hezky barevný, ale roste na větvích pepřovce brazilského, takže je to jen chudý příbuzný pravého pepře. Stejně jako kajenský pepř, jehož označení vzniklo chybným překladem, jedná se totiž o rozemleté chilli papričky.
  5. Víte, že každá barva pepře může znatelně změnit chuť vašeho jídla a že kvalitní pepř se nesmí používat více než v 1 barvě na jedno jídlo? Každý má své specifické vlastnosti a chuť.
  6. Tušíte, co se stane, když nasypete pepř do vody? Když kuličky nasypte do sklenice s vodou, měly by se po pár minutách potopit ke dnu, protože jsou plné, těžké a tím pádem kvalitní. V opačném případě se jedná o kuličky duté a nekvalitní.
  7. Věděli jste, že kvalitní pepř je přírodní afrodiziakum? Díky svým prokrvujícím účinkům byl spolu se skořicí a zázvorem přidáván na podporu mužné síly a rozpoutání té správné vášně ?
  8. Na pepři si dokonce pochutnávali naši předkové už 2000 let před naším letopočtem! Jeho popularita rychle rostla a do 10. století je pepř v podstatě nejpopulárnějším kořením. Dlouhou dobu byl považován za jedno z nejluxusnějších zboží. Dnes už si pepř může dovolit téměř každý, ale existuje spousta vzácných druhů, včetně Kampotského pepře, které jsou vyhledávanou raritou za vyšší cenu.
  9. Největšími světovými producenty pepře jsou Vietnam, Indonésie a Indie. Zde ale platí, že kvantita neznamená kvalita. Pepře obsahují pesticidy, jejich cesta je skrze obchodní burzy velmi dlouhá, putují dlouhé měsíce na lodi, takže se do našich supermarketů dostanou často už zvětralé a staré. Což se odrazí hlavně na výsledné chuti.
  10. Kvalitní pepř přináší i spoustu zdravotních benefitů. Je skvělým zdrojem vitaminu A, vitaminu C, vitaminu E a vitaminu K. Dále pak vápníku, železa, vlákniny a manganu. Navíc obsahuje složky, které působí protizánětlivě a antioxidačně.
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

"Objednávala jsem už dvakrát, vše bylo doručeno v pořádku, s milým osobním vzkazem uvnitř krabice. Objednané mlýnky ( české ručně vyráběné z masivního jasanu ) jsou nádherné, perfektně melou. Pepře nádherně voní a skvěle chutnají. Prostě to nemá chybu."

Cibébka

"Dobrý den. Již máme doma druhou zásilku a naši spokojenost nelze vyjádřit jedním slovem. Jsme velmi spokojeni. K ještě většímu potěšení z Vašich produktů přispěla i reportáž v Objektivu na ČT1. Pokud nám dovolí opět cestovat, už víme, kam chceme ... :-) Ať se Vám daří!"

Romana

"Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!"

Hana

UŽ VÁM NIC NEUTEČE

Chcete vědět, jak se pěstuje nejlepší pepř světa a zdarma získat naši brožuru Příběh pepře?
Rádi byste jako první věděli o akčních novinkách? Přihlaste u nás svoji emailovou adresu! A žádná kulička už vám neuteče.

Delivery methods
payments