💸   Kampotský pepř za 99 Kč|🔥  Grilování 2024|🚚  Zdarma do Zásilkovny od 1 500 Kč

🔥  Grilovací sezóna 2024

Pepř – nejjednodušší koření v kuchyni, ale zároveň spolu se solí to nejdůležitější. Našli jsme pro vás pár pikantností, které jste možná nevěděli ?

  1. Ve středověku byl pepř nesmírně vzácný a dokonce fungoval jako platidlo.
  2. Věděli jste že, všechny barvy pravého pepře jsou vlastně z jedné kuličky, která se pouze sbírá v různých fázích zralosti? Jediný pravý pepř pochází z rostliny pepřovníku. Z něj se v různou dobu postupně sklízí a suší kuličky pepře černého, červeného a bílého.
  3. Pepřovník vypadá jako náš chmel! Je to popínavá rostlina, která dosahuje výšky až 15 metrů, může se dožít 60 let a plodí po třech letech.
  4. Pozor na falešné pepře! Růžový pepř, běžně dostupný v kořenících směsích, je sice hezky barevný, ale roste na větvích pepřovce brazilského, takže je to jen chudý příbuzný pravého pepře. Stejně jako kajenský pepř, jehož označení vzniklo chybným překladem, jedná se totiž o rozemleté chilli papričky.
  5. Víte, že každá barva pepře může znatelně změnit chuť vašeho jídla a že kvalitní pepř se nesmí používat více než v 1 barvě na jedno jídlo? Každý má své specifické vlastnosti a chuť. 
  6. Tušíte, co se stane, když nasypete pepř do vody? Když kuličky nasypte do sklenice s vodou, měly by se po pár minutách potopit ke dnu, protože jsou plné, těžké a tím pádem kvalitní. V opačném případě se jedná o kuličky duté a nekvalitní.
  7. Věděli jste, že kvalitní pepř je přírodní afrodiziakum? Díky svým prokrvujícím účinkům byl spolu se skořicí a zázvorem přidáván na podporu mužné síly a rozpoutání té správné vášně ?
  8. Na pepři si dokonce pochutnávali naši předkové už 2000 let před naším letopočtem! Jeho popularita rychle rostla a do 10. století je pepř v podstatě nejpopulárnějším kořením. Dlouhou dobu byl považován za jedno z nejluxusnějších zboží. Dnes už si pepř může dovolit téměř každý, ale existuje spousta vzácných druhů, včetně Kampotského pepře, které jsou vyhledávanou raritou za vyšší cenu.
  9. Největšími světovými producenty pepře jsou Vietnam, Indonésie a Indie. Zde ale platí, že kvantita neznamená kvalita. Pepře obsahují pesticidy, jejich cesta je skrze obchodní burzy velmi dlouhá, putují dlouhé měsíce na lodi, takže se do našich supermarketů dostanou často už zvětralé a staré. Což se odrazí hlavně na výsledné chuti.
  10. Kvalitní pepř přináší i spoustu zdravotních benefitů. Je skvělým zdrojem vitaminu A, vitaminu C, vitaminu E a vitaminu K. Dále pak vápníku, železa, vlákniny a manganu. Navíc obsahuje složky, které působí protizánětlivě a antioxidačně.
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

Osobní vzkaz
Již při prvním nákupu jsem měl moc fajn pocit z osobního přístupu obchodu. Zboží bylo velmi kvalitní, kvalitně a vkusně zabaleno a osobní vzkaz od Janičky, která zboží balila vše vyladil k dokonalosti. Totéž u dalšího nákupu. Velmi doporučuji!

Miroslav

Neuvěřitelně rychle dodáno
Velmi rychlé jednání a dodání. Poděkování napsané na krabici bylo krásné. Opravdu osobní. Nemám co bych chtěla vytknout. Vše neuvěřitelně rychle dodáno. Člověk má pocit, že jim záleží na lidech. Děkuji

Dejna

Jiný pepř nepoužívám
Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!

Hana
Delivery methods
payments