Pepř – nejjednodušší koření v kuchyni, ale zároveň spolu se solí to nejdůležitější. Našli jsme pro vás pár pikantností, které jste možná nevěděli 😊

  1. Ve středověku byl pepř nesmírně vzácný a dokonce fungoval jako platidlo.
  2. Věděli jste že, všechny barvy pravého pepře jsou vlastně z jedné kuličky, která se pouze sbírá v různých fázích zralosti? Jediný pravý pepř pochází z rostliny pepřovníku. Z něj se v různou dobu postupně sklízí a suší kuličky pepře černého, červeného a bílého.
  3. Pepřovník vypadá jako náš chmel! Je to popínavá rostlina, která dosahuje výšky až 15 metrů, může se dožít 60 let a plodí po třech letech.
  4. Pozor na falešné pepře! Růžový pepř, běžně dostupný v kořenících směsích, je sice hezky barevný, ale roste na větvích pepřovce brazilského, takže je to jen chudý příbuzný pravého pepře. Stejně jako kajenský pepř, jehož označení vzniklo chybným překladem, jedná se totiž o rozemleté chilli papričky.
  5. Víte, že každá barva pepře může znatelně změnit chuť vašeho jídla a že kvalitní pepř se nesmí používat více než v 1 barvě na jedno jídlo? Každý má své specifické vlastnosti a chuť.
  6. Tušíte, co se stane, když nasypete pepř do vody? Když kuličky nasypte do sklenice s vodou, měly by se po pár minutách potopit ke dnu, protože jsou plné, těžké a tím pádem kvalitní. V opačném případě se jedná o kuličky duté a nekvalitní.
  7. Věděli jste, že kvalitní pepř je přírodní afrodiziakum? Díky svým prokrvujícím účinkům byl spolu se skořicí a zázvorem přidáván na podporu mužné síly a rozpoutání té správné vášně 😊
  8. Na pepři si dokonce pochutnávali naši předkové už 2000 let před naším letopočtem! Jeho popularita rychle rostla a do 10. století je pepř v podstatě nejpopulárnějším kořením. Dlouhou dobu byl považován za jedno z nejluxusnějších zboží. Dnes už si pepř může dovolit téměř každý, ale existuje spousta vzácných druhů, včetně Kampotského pepře, které jsou vyhledávanou raritou za vyšší cenu.
  9. Největšími světovými producenty pepře jsou Vietnam, Indonésie a Indie. Zde ale platí, že kvantita neznamená kvalita. Pepře obsahují pesticidy, jejich cesta je skrze obchodní burzy velmi dlouhá, putují dlouhé měsíce na lodi, takže se do našich supermarketů dostanou často už zvětralé a staré. Což se odrazí hlavně na výsledné chuti.
  10. Kvalitní pepř přináší i spoustu zdravotních benefitů. Je skvělým zdrojem vitaminu A, vitaminu C, vitaminu E a vitaminu K. Dále pak vápníku, železa, vlákniny a manganu. Navíc obsahuje složky, které působí protizánětlivě a antioxidačně.
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

"Naprosto úžasný pepř (hlavně červený). A skvělý přístup k zákazníkům. Tady platí, že jejich přání je, aby všichni byli spokojeni."

Petra

"Chuťově úžasný pepř, krásné balení a design a celkově skvělý projekt, který mne nadchnul!"

Kristýna

"Fair trade na nejvyšší úrovni. Chytrá, krásná a opravdická prezentace Kambodže s láskou a neuvěřitelnou péčí. Pepper Field rulezzzz!!!! Díky díky díky za vaši krásnou, voňavou a prospěšnou práci!"

Markéta

UŽ VÁM NIC NEUTEČE

Chcete vědět, jak se pěstuje nejlepší pepř světa a zdarma získat naši brožuru Příběh pepře?
Rádi byste jako první věděli o akčních novinkách? Přihlaste u nás svoji emailovou adresu! A žádná kulička už vám neuteče.

Delivery methods
payments