🚚  Doprava ZDARMA do Zásilkovny už jen do dnešní půlnoci!

Suroviny

TĚSTO A KAKAOVÁ DROBENKA

100 g celozrnné pšeničné mouky

60 g mandlové mouky (možno také v mixéru posekat mandle bez slupky najemno)

50 g sušeného strouhaného kokosu

60 g třtinového cukru

100 g másla

2 g prášku do pečiva

2 g soli

2 g kakaa (přidáme až později)

TVAROH

250 g odtučněného tvarohu (např. Madeta v kelímku)

2 žloutky

20 g čekankového sirupu / medu

Kůra z půlky limety

1 lžička vanilkového extraktu

Zrníčka z půlky vanilkového lusku

OVOCE

200 g ostružin

10 g třtinového cukru

8 otočení mlýnkem s červeným kampotským pepřem

15 g koňaku (my použili tento)

Postup

Těsto:

Ve střední míse si smícháme obě mouky, sušený kokos, třtinový cukr, prášek do pečiva a sůl. Ke směsi přidáme máslo vytažené z lednice nakrájené na menší obdélníky. Konečky prstů těsto propracujeme. Pracujeme rychle a nezahříváme směs dlaněmi. Poté vložíme do lednice vychladit.

Tvaroh:

Ve vyšší nádobě vyšleháme tyčovým mixérem s metličkou nebo jiným šlehačem tvaroh, žloutky, čekankový sirup (případně med), nastrouhanou limetovou kůru, vanilkový extrakt a zrníčka z vanilkového lusku.

Ovoce:

V misce smícháme ostružiny s třtinovým cukrem, koňakem a nadrceným červeným kampotským pepřem.

Forma:

Kruhovou formu o velikosti 15 cm položíme na plech s pečícím papírem. Podle výšky formy uřízneme ze zbytku pečícího papíru dlouhý pruh, který přiložíme dovnitř formy ke stranám. Papír na bocích formy si můžeme přichytit kolíčky na prádlo, nebo si namočíme prst do oleje, jím obkroužíme formu a pečící papír se na olej přichytí.

Kompletace:

Předehřejeme si troubu na horkovzduch 160 stupňů. Do formy vložíme 3/4 těsta. Prsty se snažíme těsto rozprostřít po celé ploše formy. Těsto také prsty vytlačíme směrem nahoru po hranách formy, aby nám vytvořilo lepší rantlík pro krém. Zbytek těsta v misce smícháme s kakaem a dáme stranou. Na těsto nalijeme tvarohový krém a stěrkou uhladíme povrch. Do formy nasypeme ostružiny, tak aby byla jedna vedle druhé. Ovoce nezatlačujeme do tvarohu. Pokud nám zbylo v misce zbytek koňaku, dolejeme jej do formy. Nyní přichází řada na kakaovou drobenku. Prsty ji rovnoměrně rozdrobíme na ovoce.

Pečení:

Koláč dáme péct do trouby. Potvrá to přibložně 35 min. Ale naše trouba peče jak drak. ? Nelekejte se toho, že bude nahoře drobénka měkká po vytažení z trouby. Tím, že je v ní máslo, ztuhne až po vychladnutí. Koláč jsme nechali na plechu a ve formě skoro vychládnout. Pak jsme opatrně formu otevřeli a odstranili pečící papír ze stran. Protože těsto obsahuje tvaroh a ten my rádi vychlazený, dali jsme koláč před zakrojením vychladit. ? Tak dobrou chuť a budeme rádi, když se nám pochlubíte se svými výtvory. ?

Sledujte LUBOJATZKY COUPLE na instagramu.

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

"Objednávala jsem už dvakrát, vše bylo doručeno v pořádku, s milým osobním vzkazem uvnitř krabice. Objednané mlýnky ( české ručně vyráběné z masivního jasanu ) jsou nádherné, perfektně melou. Pepře nádherně voní a skvěle chutnají. Prostě to nemá chybu."

Cibébka

"Dobrý den. Již máme doma druhou zásilku a naši spokojenost nelze vyjádřit jedním slovem. Jsme velmi spokojeni. K ještě většímu potěšení z Vašich produktů přispěla i reportáž v Objektivu na ČT1. Pokud nám dovolí opět cestovat, už víme, kam chceme ... :-) Ať se Vám daří!"

Romana

"Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!"

Hana

UŽ VÁM NIC NEUTEČE

Chcete vědět, jak se pěstuje nejlepší pepř světa a zdarma získat naši brožuru Příběh pepře?
Rádi byste jako první věděli o akčních novinkách? Přihlaste u nás svoji emailovou adresu! A žádná kulička už vám neuteče.

Delivery methods
payments