Tyto brambory jsou skvělé jako příloha, ale bez problémů je můžete podávat jako hlavní jídlo. Nejlepší jsou místo chipsů podávané večer k filmu 😊.

Brambory Hasselback byly poprvé připravené v roce 1953 kuchařem Leifem Elissonem ve stockholmské restauraci Hasselbacken.

Ingredience (na 2 porce)

6 středně velkých brambor

2 palice česneku

kvalitní olivový olej

½ citronu

rozmarýn

koření na brambory

čerstvě mletý červený Kampotský pepř

sůl

1. Předehřejte

Troubu předehřejte na 200 °C a pečicí rošt umístěte do střední polohy.

2. Očistěte a nakrájejte

Brambory dobře očistěte pod studenou vodou a osušte. Bramboru jednu po druhé položte mezi dvě vařečky (nebo čínské hůlky či špejle) a nožem ji nařežte na cca 1 mm silné plátky. Plátky díky hůlkám nedokrojíte až dolů a brambora tak zůstane vcelku a nerozpadne se. Brambory rozložte do zapékací nádoby.

3. Okořeňte

Česneku ostrým nožem odřízněte “hlavičku”, tu nebudeme potřebovat. Česnek musí být naříznutý. V misce si smíchejte olivový olej s kořením. Brambory osolte a opepřete červeným Kampotským pepřem. Následně každou bramboru a česnek potřete směsí oleje a koření. Je potřeba si trochu oleje schovat na později, bude se hodit k dalšímu potření. Mezi brambory dejte dvě snítky rozmarýnu.

4. Pečte

Ochucené brambory pečte v předehřáté troubě doměkka a dokřupava. Po 30 minutách brambory vytáhněte a potřete zbytkem oleje s kořením a vložte je znovu do trouby. Bude to trvat cca 20-30 minut. Důležité je brambory sledovat, aby se nepřipálily, ale aby byly krásně zlatavé a křupavé.

… asi 10 minut před dopečením můžete brambory posypat nahrubo mletou strouhankou nebo panko strouhankou a díky tomu budou brambory ještě křupavější.

5. Dokončete

Po vytažení z trouby brambory posypte solí a čerstvě namletým pepřem. Můžete také přidat kůru z ½ citronu nebo na jemno nasekanou pažitku. Podávejte teplé.


Sledujte Kavárenská Povalečka na instagramu.

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

"Naprosto úžasný pepř (hlavně červený). A skvělý přístup k zákazníkům. Tady platí, že jejich přání je, aby všichni byli spokojeni."

Petra

"Chuťově úžasný pepř, krásné balení a design a celkově skvělý projekt, který mne nadchnul!"

Kristýna

"Fair trade na nejvyšší úrovni. Chytrá, krásná a opravdická prezentace Kambodže s láskou a neuvěřitelnou péčí. Pepper Field rulezzzz!!!! Díky díky díky za vaši krásnou, voňavou a prospěšnou práci!"

Markéta

UŽ VÁM NIC NEUTEČE

Chcete vědět, jak se pěstuje nejlepší pepř světa a zdarma získat naši brožuru Příběh pepře?
Rádi byste jako první věděli o akčních novinkách? Přihlaste u nás svoji emailovou adresu! A žádná kulička už vám neuteče.

Delivery methods
payments