💸   Kampotský pepř za 99 Kč|🔥  Grilování 2024|🚚  Zdarma do Zásilkovny od 1 500 Kč

🔥  Grilovací sezóna 2024

Tyto brambory jsou skvělé jako příloha, ale bez problémů je můžete podávat jako hlavní jídlo. Nejlepší jsou místo chipsů podávané večer k filmu ?.

Brambory Hasselback byly poprvé připravené v roce 1953 kuchařem Leifem Elissonem ve stockholmské restauraci Hasselbacken.

Ingredience (na 2 porce)

6 středně velkých brambor

2 palice česneku

kvalitní olivový olej

½ citronu

rozmarýn

koření na brambory

čerstvě mletý červený Kampotský pepř

sůl

1. Předehřejte

Troubu předehřejte na 200 °C a pečicí rošt umístěte do střední polohy.

2. Očistěte a nakrájejte

Brambory dobře očistěte pod studenou vodou a osušte. Bramboru jednu po druhé položte mezi dvě vařečky (nebo čínské hůlky či špejle) a nožem ji nařežte na cca 1 mm silné plátky. Plátky díky hůlkám nedokrojíte až dolů a brambora tak zůstane vcelku a nerozpadne se. Brambory rozložte do zapékací nádoby.

3. Okořeňte

Česneku ostrým nožem odřízněte “hlavičku”, tu nebudeme potřebovat. Česnek musí být naříznutý. V misce si smíchejte olivový olej s kořením. Brambory osolte a opepřete červeným Kampotským pepřem. Následně každou bramboru a česnek potřete směsí oleje a koření. Je potřeba si trochu oleje schovat na později, bude se hodit k dalšímu potření. Mezi brambory dejte dvě snítky rozmarýnu.

4. Pečte

Ochucené brambory pečte v předehřáté troubě doměkka a dokřupava. Po 30 minutách brambory vytáhněte a potřete zbytkem oleje s kořením a vložte je znovu do trouby. Bude to trvat cca 20-30 minut. Důležité je brambory sledovat, aby se nepřipálily, ale aby byly krásně zlatavé a křupavé.

… asi 10 minut před dopečením můžete brambory posypat nahrubo mletou strouhankou nebo panko strouhankou a díky tomu budou brambory ještě křupavější.

5. Dokončete

Po vytažení z trouby brambory posypte solí a čerstvě namletým pepřem. Můžete také přidat kůru z ½ citronu nebo na jemno nasekanou pažitku. Podávejte teplé.


Sledujte Kavárenská Povalečka na instagramu.

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

Osobní vzkaz
Již při prvním nákupu jsem měl moc fajn pocit z osobního přístupu obchodu. Zboží bylo velmi kvalitní, kvalitně a vkusně zabaleno a osobní vzkaz od Janičky, která zboží balila vše vyladil k dokonalosti. Totéž u dalšího nákupu. Velmi doporučuji!

Miroslav

Neuvěřitelně rychle dodáno
Velmi rychlé jednání a dodání. Poděkování napsané na krabici bylo krásné. Opravdu osobní. Nemám co bych chtěla vytknout. Vše neuvěřitelně rychle dodáno. Člověk má pocit, že jim záleží na lidech. Děkuji

Dejna

Jiný pepř nepoužívám
Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!

Hana
Delivery methods
payments