Nakupte za více než 2000 Kč a získejte FARMÁŘSKÝ SET PEPŘŮ (3x20g) ZDARMA!

Ingredience

2 porce:

  • 1 balení hřebenatek (Boxxi)
  • Šťáva z 1/2 citronu
  • 1 dcl sladkého vermutu (bianco)
  • 2 žloutky
  • 1/2 jablka Granny Smith
  • 1/2 másla
  • 2 lžičky kaviáru (nejlépe červený)
  • Sůl
  • Bílý Kampotský pepř

Doba přípravy: 20 minut

Autorka: Lea Skálová

Postup

Ze všeho nejdřív si přepustíme máslo. V rendlíku na mírném ohni máslo zahřejeme a hlavně s ním NEMÍCHÁME a pomocí lžíce sbíráme bílý škraloup dokud není máslo úplně průzračné.

Půlku jablka zbavíme jádřince a nakrájíme na tenké plátky, ty na proužky a nakonec na malé kostičky. Jablko zakápneme asi 1/2 lžičky citronové šťávy, lžičkou vermutu a přidáme malou špetku soli a zamícháme.

Do kovové mísy oddělíme dva žloutky, přidáme k nim velkou lžíci citronové šťávy, 1 dcl vermutu a špetku soli. Pomocí metličky vyšleháme do pěny. Na sporáku si přivedeme k varu vodu v menším rendlíku. Směs šleháme opět, ale tentokrát nad párou z vody a pomalu přiléváme přepuštěné máslo. Jen 30 sekund a sundáme z páry a dále šleháme mimo páru. Takto opakujeme dokud omáčka nezhoustne :)

Mušle si pěkně osušíme v papírové utěrce. Odtrhneme boční sval mušle jako viďte na fotce. Ten je tuhý. Na pánvi rozpálíme velkou lžíci přepuštěného másla a na opravdu horké vložíme mušle. Opékáme maximálně minutu z každé strany! Jde nám o zlatou barvu, ale uvnitř musí mušle zůstat lesklá a šťavnatá.

Na talíř dáme lžíci ochuceného jablka pořádné dvě lžíce krémové omáčky a na ní opečené mušle, které dozdobíme kaviárem. Doporučuju na dokončení bílý pepř .pepper..field.

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

"Naprosto úžasný pepř (hlavně červený). A skvělý přístup k zákazníkům. Tady platí, že jejich přání je, aby všichni byli spokojeni."

Petra

"Chuťově úžasný pepř, krásné balení a design a celkově skvělý projekt, který mne nadchnul!"

Kristýna

"Fair trade na nejvyšší úrovni. Chytrá, krásná a opravdická prezentace Kambodže s láskou a neuvěřitelnou péčí. Pepper Field rulezzzz!!!! Díky díky díky za vaši krásnou, voňavou a prospěšnou práci!"

Markéta

UŽ VÁM NIC NEUTEČE

Chcete vědět, jak se pěstuje nejlepší pepř světa a zdarma získat naši brožuru Příběh pepře?
Rádi byste jako první věděli o akčních novinkách? Přihlaste u nás svoji emailovou adresu! A žádná kulička už vám neuteče.

Delivery methods
payments