🚚  Doprava ZDARMA do Zásilkovny už jen do dnešní půlnoci!

Ingredience

Focaccia

 • 500 g hladké mouky
 • 400 ml vody
 • ½ droždí (pokud neseženete čerstvé, pak balíček (7 g) sušeného)
 • Maldonská sůl (případně mořská sůl)
 • 40 ml olivového oleje
Čím foccaciu dozdobit?
K dozdobení můžete použít například pecorino, parmazán, rozmarýn, sladkokyselou cibulku, 1 lžičku olivového oleje, 1 červenou cibuli, 1 lžíci balsamika, 1 lžíce javorového sirupu nebo ančovičky. Je to na Vašich chutích.

Pesto z medvědího česneku

 • 20 g medvědího česneku
 • 15 g parmazánu
 • 20 g olivového oleje
 • 10 g piniových oříšků
 • 2 g slunečnicových semínek
 • Sůl dle chuti
 • Bílý Kampotský pepř

Postup

Foccacia

Krok 1 – Míchání těsta

V míse od robota si rozpustíme ve vlažné vodě nadrolené čerstvé droždí. Přisypeme mouku a zapracujeme. Velmi řídké těsto pomocí stěrky vyklopíme na vál a připravíme si rovnou tvrdou stěrkou. Na vál nedáváme mouku, chceme aby těsto bylo řídké. Následně těsto tvrdou stěrkou na vále převalujeme a zapracováváme. Stěrku používáme proto, že na ruce se takto řídké těsto hodně lepí. Dejte si záležet, čím déle vydržíte těsto zpracovávat, tím více se uvolní lepek a tedy bude těsto krásně jemné a vláčné. My jsme se naučili, že s těstem je nutné si pohrát, skoro se s ním pomilovat. Většinou takto zpracováváme těsto minimálně 10 min.

Krok 2 – Kynutí těsta

Do mísy od robota (nebo jiné) nalijeme cca 20 ml olivového oleje a do něj dáme propracované těsto. Mísu s těstem zafreshujeme potravinářskou fólií, případně přikryjeme čistou utěrkou a dáme na cca 40 min kynout na teplé místo tak, aby bylo plné bublinek.

Krok 3 – Přehnutí těsta

Nakynuté těsto odlepíme od boků mísy. V míse boky těsta vytáhneme co to jde a spojujeme. Následně těsto v míse překlopíme tak, aby spojené boky ležely dole. Těsto znova přikryjeme fresh fólií či utěrkou a dáme ještě jednou kynout na dalších 40 minut.

Krok 4 – Tvarování a ochucení těsta

Pokud máte pekáč/plech s nepřilnavým dnem, nalijte na dno cca 10 ml olivového oleje (podle velikosti pekáče) a rozetřete jej také do stran. Pokud ne, pak vystelte pekáč pečícím papírem a teprve poté na něj nalijte cca 10 ml oleje. My jsme rozdělili těsto na 2 poloviny, abychom udělali 2 různé příchutě. Placku začneme v pekáči prsty vytvarovávat, přilijeme dalších cca 10 ml oleje a konečky prstů zapracujeme olej do již vytvarované placky. Na každou přidáme cokoliv dle chuti. My na první do ďolíčků zapíchali rozmarýn a nastrouhali na ní pecorino sýr. Na druhou jsme dali pokrájené ančovinky naložené v oleji a tu nejlepší cibulku na světě. Cibulku uděláme tak, že na lžičce olivového oleje osmažíme na pánvi cibuli nakrájenou na půlkolečka. Jakmile bude cibule zlatavá, přidáme lžíci balsamika a lžíci javorového sirupu. Promícháme, osolíme a dvě minuty společně opékáme. Obě focaccie přikryjeme znovu fresh fólií a dáme na teplé místo nakynout (aspoň půl hodinky).

Krok 5 – Pečení

Mezitím si rozehřejeme troubu, pokud vám to trouba dovolí, pak se nebojte klidně na 250 stupňů a pečeme 12-14 min nebo dokud není focaccia na povrchu krásně zlatavá. Naposledy polijeme povrch focaccie zbylým olejem z mísy, necháme pár minut odpočinout, vyklopíme na mřížku, kde musí focaccia plně vychladnout. Nikdy nerozkrojujeme pečivo teplé, jinak se srazí.

Pesto z medvědího česneku

Do hmoždíře vložíme piniové oříšky a slunečnicová semínka. Paličkou boucháním kolmo ke dnu hmoždíře rozdrtíme obě suroviny na kašičku. Přidáme listy medvědího česneku, které taktéž nejprve poboucháme a následně začneme třít o dno a stěny koncem paličky, dokud nebudou listy na kašičku. Přidáme nastrouhaný sýr pecorino, přiléváme olej a neustále třeme paličkou, abychom rozmělnili všechny suroviny. Osolíme, opepříme, případně kápneme pár kapek citronové šťávy.

Sledujte LUBOJATZKY COUPLE na instagramu.

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

"Objednávala jsem už dvakrát, vše bylo doručeno v pořádku, s milým osobním vzkazem uvnitř krabice. Objednané mlýnky ( české ručně vyráběné z masivního jasanu ) jsou nádherné, perfektně melou. Pepře nádherně voní a skvěle chutnají. Prostě to nemá chybu."

Cibébka

"Dobrý den. Již máme doma druhou zásilku a naši spokojenost nelze vyjádřit jedním slovem. Jsme velmi spokojeni. K ještě většímu potěšení z Vašich produktů přispěla i reportáž v Objektivu na ČT1. Pokud nám dovolí opět cestovat, už víme, kam chceme ... :-) Ať se Vám daří!"

Romana

"Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!"

Hana

UŽ VÁM NIC NEUTEČE

Chcete vědět, jak se pěstuje nejlepší pepř světa a zdarma získat naši brožuru Příběh pepře?
Rádi byste jako první věděli o akčních novinkách? Přihlaste u nás svoji emailovou adresu! A žádná kulička už vám neuteče.

Delivery methods
payments