🚚  Doprava ZDARMA do Zásilkovny už jen do dnešní půlnoci!

Ingredience

Dortík:

  • 50 g vysokoprocentní čokolády
  • 2 vejce
  • 50 g erythritolu
  • 20 g kokosového oleje
  • 35 g pšeničné celozrnné mouky
  • 1 lžíce kakaa

Rozvar:

3 porce
1 porce - 271 kcal / 7.7 B / 14.4 S / 19.4 T

Autorka: zhubnivkuchyni

Postup

Čokoládu společně s kokosovým olejem necháme rozpustit nad vodní lázní.

Vejce vyšleháme ve větší míse do pěny s erythritolem, a poté postupně pomalu přidáváme rozpuštěnou čokoládu. Je potřeba stále míchat, protože čokoláda je teplá a vajíčka by se mohly srazit.

Nakonec opatrně vmícháme přesátou celozrnnou mouku s kakaem.

Zapékací mističky vymažeme kokosovým olejem a vysypeme celozrnnou moukou nebo kakaem. Kakao vypadá velmi hezky i po vyklopení dortíku na talíř.

Směsí naplníme 2/3 misky a necháme minimálně hodinu odležet v lednici.

Poté dortíky dáme péct do vyhřáté trouby na 180 °C na cca 15-20 minut. Je opravdu nutné je kontrolovat, protože může chvíli trvat vychytání toho správného času, aby byl vnitřek dortíku uvnitř neupečený. Proto dortíky nepečte najednou, ale nejprve do trouby vložte jeden zkušební. Podle něho pak můžete péct i další.

Mezitím si připravíme rozvar. Lesní ovoce svaříme, přidáme citrónovou šťávu a necháme vařit tak dlouho, dokud se nevypaří co nejvíce vody. Nakonec přidáme trošku čerstvě namletého červeného pepře. A je hotovo. Čokoláda a pikantní rozvar je neuvěřitelně dokonalou kombinací.

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

"Objednávala jsem už dvakrát, vše bylo doručeno v pořádku, s milým osobním vzkazem uvnitř krabice. Objednané mlýnky ( české ručně vyráběné z masivního jasanu ) jsou nádherné, perfektně melou. Pepře nádherně voní a skvěle chutnají. Prostě to nemá chybu."

Cibébka

"Dobrý den. Již máme doma druhou zásilku a naši spokojenost nelze vyjádřit jedním slovem. Jsme velmi spokojeni. K ještě většímu potěšení z Vašich produktů přispěla i reportáž v Objektivu na ČT1. Pokud nám dovolí opět cestovat, už víme, kam chceme ... :-) Ať se Vám daří!"

Romana

"Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!"

Hana

UŽ VÁM NIC NEUTEČE

Chcete vědět, jak se pěstuje nejlepší pepř světa a zdarma získat naši brožuru Příběh pepře?
Rádi byste jako první věděli o akčních novinkách? Přihlaste u nás svoji emailovou adresu! A žádná kulička už vám neuteče.

Delivery methods
payments