💸   Kampotský pepř za 99 Kč|🔥  Grilování 2024|🚚  Zdarma do Zásilkovny od 1 500 Kč

🔥  Grilovací sezóna 2024

Ingredience

 • 200 ml olivového oleje pomace či extra light (nebo oleje řepkového)
 • 1 celé vejce nejlépe z domácího chovu
 • 1 lžička hrubozrnné soli (nebo 1/2 lžičky kuchyňské soli či 1 ančovička)
 • 1 lžička Dijonské hořčice
 • 1 lžička citronové šťávy
 • 1 lžička v hmoždíři drceného bílého pepře

Volitelné:

 • 1 lžička cukru (medu)
 • Pouze pokud cukr můžete, pak už to ale není bez cukru, ale stejně výtečná majonéza.

  Autor: Mari Klee (Sourdough By Mari)

  Domácí majonéza ochucená bílým pepřem se stane královnou vašeho letního grilování - a to jako doprovod k zelenině i masu. Dovede z libovolné kombinace čehokoliv udělat vynikající salát. Díky tomuto jednoduchému receptu máte navíc možnost si svou domácí majonézu několika málo triky změnit na několik desítek dalších chuťových variant.

  K přípravě domácí majonézy pak již stačí tyčový mixér, stěrka a sklenice na uchování majonézy v lednici, kde vydrží týden, max. 10 dní.

  Postup

  1. Vše dáme do nádoby, ponoříme tyčový mixér až na dno. Mixér zapneme na nejvyšší výkon a necháme jej úplně dole, nehýbeme s ním.

  2. Až se nám ode dna bude zdvihat emulze, vydržíme a stále necháme tyčový mixér u dna.

  3. Až bude většina emulze kolem hlavice stoupat vzhůru, teprve poté můžeme pomalu vysunout hlavici nahoru. Pak můžeme pomalu promíchat a mixovat celým obsahem, až se nám všechen olej propojí s emulzí.

  4. Nakonec stěrkou vše z hlavice setřeme do nádoby a domácí majonézu si dochutíme solí a pepřem podle chuti.

  5. Nakonec vše přendáme do uzavíratelné sklenice a můžeme uchovat v lednici.

  P.S. Vychytávka: Může se vám stát, že tyčový mixér vyndáte o chvíli dříve a nebo máme pod hlavicí vzduch, majonéza se nepropojí a v nádobě vám zůstanou dvě oddělené emulze. Tady je jedna rychlá pomoc. Vyndejte tyčový mixér, vyklepněte do nádoby k oleji a emulzi jedno celé vejce a postup zopakujte. Tentokrát vydržte a hlavici vyndejte o chvilku později, než poprvé. Nestalo se, že by někomu tento fígl nezabral.

  Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Kampotskypepr.cz

  Osobní vzkaz
  Již při prvním nákupu jsem měl moc fajn pocit z osobního přístupu obchodu. Zboží bylo velmi kvalitní, kvalitně a vkusně zabaleno a osobní vzkaz od Janičky, která zboží balila vše vyladil k dokonalosti. Totéž u dalšího nákupu. Velmi doporučuji!

  Miroslav

  Neuvěřitelně rychle dodáno
  Velmi rychlé jednání a dodání. Poděkování napsané na krabici bylo krásné. Opravdu osobní. Nemám co bych chtěla vytknout. Vše neuvěřitelně rychle dodáno. Člověk má pocit, že jim záleží na lidech. Děkuji

  Dejna

  Jiný pepř nepoužívám
  Na tenhle obchod si nikdo nemůže ztěžovat. Vše je v pořádku. Již žádný jiný pepř nepoužívám a kdo ho zkusí, jiný už nechce, jsem moc ráda, že jsem vás objevila!!

  Hana
  Delivery methods
  payments